https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudują wiadukt przy ul. Zielony Most. Będą utrudnienia

Bartosz Dybała
archiwum polskapress
Dzisiaj zostanie zamknięty przejazd i przejście pod wiaduktem przy ul. Zielony Most. Wyznaczono objazdy. Utrudnienia potrwają do końca maja.

Przebudowa wiaduktu kolejowego przy ulicy Zielony Most to kolejny etap prac w ramach modernizacji trasy E30 na odcinku pomiędzy stacjami Mydlniki i Kraków Dworzec Towarowy. Od dzisiaj wyznaczone zostaną objazdy i alternatywne przejście. Okoliczni mieszkańcy będą musieli korzystać z podziemnego przy ul. Katowickiej. Przedstawiciele PKP PLK tłumaczą, że ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości wyznaczenia innego przejścia.

- Podczas kolejnego etapu zostanie rozważona możliwość utworzenia bezpiecznego przejścia dla pieszych pod modernizowanym wiaduktem - zapewnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK. W trakcie prac kierowcy będą musieli jeździć ulicami Armii Krajowej (gdzie obowiązuje tylko zwężenie jezdni) i Łupaszki. Utrudnienia potrwają do końca maja.

Po zakończeniu robót sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd po wiaduktem umożliwią dwa pasy ruchu (dotychczas tylko jeden), każdy o szerokości 3 m. Chodniki będą po obydwu stronach drogi.

Najpierw robotnicy rozbiorą stary, zniszczony wiadukt, a następnie przystąpią do prac budowlanych. Oprócz tego przy ul. Zielony Most, spółka PLK przebuduje jeszcze pięć innych w Krakowie, m.in. na ulicach Armii Krajowej, Łupaszki oraz Godlewskiego. Wybudują również jeden nowy wiadukt kolejowy przy ul. Rydla, który zastąpi istniejący przejazd kolejowo-drogowy.

Efektem inwestycji będzie również nowy przystanek Kraków Bronowice, ważny dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Podobnie jak wszystkie modernizowane przystanki, będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komunikację ułatwią windy i schody oraz nowe przejście podziemne.

Zakończenie modernizacji odcinka Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy planowane jest w drugim półroczu przyszłego roku. Koszt to ponad 300 mln zł.

>> Zobacz krakowskie inwestycje

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marcin KRK
Tego stanu rzeczy nie da się odwrócić kolejnym zakazem wycinki, wprowadzaniem sztucznie obszarów chronionych, czy straszeniem powrotem do sytuacji gdzie wycinka była uzeleżnikna od decyzji urzędasa, który uprzykszał życie prawdziwemu prywatnemu właścicielowi chcącemu pozbyć się z własnej działki 1 lub 2 przeszkadzających drzew, a za łapówkę wydającego przychylną decyzje dla dewelopera wycinajacego dziesiątkami "chore" drzewa.
Państwo powinno promować tych, którzy utrzymują zieleń na własnych działkach np. Ulgami w podatku od nieruchomości dla mających duże nasycenie zieleni, a zwyżkami dla tych którzy zdecydowali się na ogołocenie z zieleni, czyli bedą chcieli wykorzystać działkę w celu komercyjnym( niech mają łatwo zielone światło ale płacą co rok za brak drzew o odpowiednim obwodzie).
Każdy kolejny zakaz nie wejdzie w życie z dnia na dzień i tym samym nim się uprawomocni spowoduje wycinkę na skalę kilka razy większą jak widoczna w ostatnich tygodniach.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska