Co będzie na maturze z matematyki? Przecieki maturalne 2021, przewidywania
Jeśli mieliście okazję samodzielnie lub na lekcjach w szkole przerabiać arkusze maturalne z matematyki, na pewno zauważyliście, że zadania bardzo często są powtarzalne. Powtarza się ich treść, polecenie, inna jest kolejność prezentowanych zadań oraz liczby, na których trzeba robić obliczenia.
Mimo że nie da się w 100 procentach przewidzieć, co może pojawić się na maturze z matematyki, jest kilka działów, na których zdecydowanie najlepiej się skupić. To właśnie te zagadnienia najczęściej poruszane się na egzaminie, zatem warto po prostu robic z tych działów jak najwięcej zadań.
Do działów, z których zadania NA PEWNO pojawią się na maturze należą:
- procenty
- potęgi i pierwiastki
- funkcja kwadratowa
- logarytmy
- funkcja liniowa
- wartość bezwględna
- układy równań
- ciągi arytmetyczne
- geometria
- trygonometria
- rachunek prawdopodobieństwa.
Matura 2021. Wskazówki, przygotowanie, przecieki. Co było w zeszłym roku? Co będzie na maturze 2021?
Na maturze z matematyki na poziomie podstawowym, uczniowie mierzą się z trzema rodzajami pytań. Pojawią się zadania zamknięte, za które można dostać 1 punkt. Zadania otwarte krótkiej odpowiedzi, w których wystarczy podać krótkie uzasadnienie wyniku punktowane są w skali 0-2. Najwięcej punktów można dostać za zadania otwarte dłuższej odpowiedzi. W nich nie liczy się tylko sam wynik, ale także ścieżka rozumowania, którą uczeń przebywa, aby dojść do rozwiązania. Za takie zadania można otrzymać 4, 5 lub 6 punktów.
Sprawdźcie poniżej, jakie zadania pojawiły się na maturze w zeszłym roku. W tym roku mogą pojawić się bardzo podobne, zatem spróbujcie je rozwiązać i zobaczcie, jak sobie poradzicie!
Matura z matematyki - przecieki. Uważajcie na fałszywe strony!
Dane o tegorocznych maturach są ściśle chronione - ciężko dokopać się do jakichkolwiek przecieków, które mogłyby pomóc uczniom rozeznać się w tym, czego mogą się spodziewać.
W internecie z prędkością światła pojawiają się strony, które rzekomo oferują dostęp do arkuszy maturalnych lub obiecują przecieki w zamian na przykład za podanie danych lub wysłanie smsa. Absolutnie nie wierzcie w tego typu oferty i nie dajcie się nabrać! W sieci panoszy się mnóstwo oszustów, którzy chcą dorwać się do naszych kont bankowych i posuną się do wszystkiego, aby tylko osiągnąć cel. Nie dajcie się wykorzystać.
[b]Przecieki, które my posiadamy są wynikiem analiz arkuszy i zadań z poprzednich lat. Wiele zasad i tendencji jest powtarzalnych, zatem dzięki obserwacji zadań z ostatnich kilku lat można sprawdzić na przykład, które zagadnienia są najważniejsze. Receptą jest rozwiązywanie zadań z arkuszy z poprzednich lat, żeby przyzwyczaić się do formy egzaminu maturalnego i oswoić się z tym, jak formułowane są polecenia.
