Przed meczem taki wynik wzięliby w ciemno. Teraz odczuwają niedosyt

Ekstrim po zaciętej walce przegrał z Nike starcie na szczycie I ligi i stracił pozycję lidera tabeli

Beniaminek z Gorlic do mazowieckiego Węgrowa na mecz szóstej kolejki I ligi siatkarek jechał bronić pozycji lidera. Nie udało się, a że stawka w czołówce jest wyrównana, to po porażce zespół spadł na 4. pozycję (ma 2 "oczka" straty do lidera, Budowlanych Toruń).

Chociaż po takim obrocie spraw nie ma powodów do zadowolenia, to punkt, za porażkę po tie-breaku, na bardzo trudnym terenie jest cenną zdobyczą. Nike to wprawdzie beniaminek, ale ma mocny skład, m.in. byłe reprezentantki Polski Marlenę Mieszałę i Małgorzatę Kupisz.

- Przed meczem punkt wziąłbym w ciemno, bo do tej pory Nike u siebie nie straciło nawet seta. Teraz czujemy pewien niedosyt, bo można było wywalczyć coś więcej - mówi trener Ekstrimu Grzegorz Silczuk.

Już w pierwszym secie miejscowe boleśnie przekonały się, że nie będzie kolejnego zwycięstwa 3:0. Ekstrim spisywał się bardzo dobrze, po wyrównanym początku przejął inicjatywę (z 9:9 do 9:12) i błyskawicznie powiększał przewagę. W drugiej odsłonie w analogicznym momencie to Nike było skuteczniejsze (z 8:9 do 13:11) i choć zespół z Gorlic ambitnie gonił, to pięć punktów zdobytych z rzędu przez miejscowe od stanu 17:16 załatwiło sprawę.

Ekstrim zatrzymał rywalki w następnej odsłonie, po zaciętej walce wygrywając na przewagi. Później jednak dostał lekcję (zaczęło się od 6:0) i o losach spotkania decydował tie-break. W nim od początku inicjatywę miały węgrowianki i szansy nie zaprzepaściły.

- W pierwszym secie w naszej drużynie wszystko funkcjonowało jak należy: zagrywka, przyjęcie, blok, więc wygraliśmy bardzo pewnie. Później w składzie gospodyń doszło do zmian i ich gra wyglądała lepiej. Poprawiła się zwłaszcza jakość przyjęcia, zaryzykowały zagrywką, która im wychodziła. Nasza gra wyglądała różnie - mówi Silczuk. - Szkoda, że tak źle zaczął się dla nas czwarty set, bo mogliśmy pójść za ciosem i powalczyć o pełną pulę. W tie-breaku był moment, że można było odwrócić losy spotkania, gdy zbliżyliśmy się na 10:8 i 14:12. Gospodynie w końcówce wykazały się jednak większym cwaniactwem na siatce.

W 7. kolejce Ekstrim gościć będzie w sobotę Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna. Tę ekipę wyprzedza o 2 punkty.
Sokołów Nike Węgrów - Ekstrim Gorlice 3:2 (16:25, 25:18, 24:26, 25:15, 15:12)
Ekstrim: Pasznik, Stojek, Wąsowska, Pytel, Leszek, Żochowska, Guzikiewicz (libero), Olipra (libero) oraz Stachowicz, Majkowska, Tyrańska.

Inne mecze 6. kolejki: SMS PZPS Szczyrk - ŁKS Commercecon Łódź 0:3, Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna - Joker Mekro Świecie 2:3, Roltex Zawisza Sulechów - Murowana Goślina 3:0, Budowlani Toruń - Sparta Warszawa 3:0, Karpaty Krosno - Silesia Volley Mysłowice 3:2.