Pseudokibic Cracovii zginął podczas akcji policji....

  Pseudokibic Cracovii zginął podczas akcji policji. Antyterrorysta oddał jeden strzał

  Zdjęcie autora materiału

  Artur Drożdżak

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  ©Adrian Wykrota

  Kryminalni z Krakowa namierzyli osoby podejrzewane o brutalne uprowadzenie mężczyzny dla okupu. Podczas ujęcia jednego z nich padł strzał i kula trafiła zatrzymanego. Zmarł od poważnej rany postrzałowej.

  ©Adrian Wykrota

  Oficjalna wiadomość śledczych w tej sprawie jest dość zwięzła: W Wydziale I Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie jest prowadzone postępowanie o przestępstwo dotyczące uprowadzenia dla okupu połączone ze szczególnym udręczeniem.
  W trakcie śledztwa prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu osób podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa.

  W piątek funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji realizując polecenie prokuratury dokonali zatrzymania sprawców przestępstwa.

  Strzał z broni


  Jak podają dalej śledczy: w trakcie wykonywania czynności zatrzymania, jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W celu zapobiegnięcia tej sytuacji, funkcjonariusz SPAP postrzelił napastnika.

  Według Radia RMF antyterroryści do domu, w którym był poszukiwany podchodzi z kilku stron. Mężczyzna był w na piętrze budynku, rzucił się na pierwszego z antyterrorystów i powalił go na ziemię. Chwycił za broń i szarpiąc się z policjantem skierował ją w kierunku pozostałych funkcjonariuszy. Wówczas antyterrorysta drugą ręką wyciągnął krótki pistolet i strzelił w stronę bandyty.

  Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł. Aktualnie trwają intensywne czynności procesowe w sprawie. Po ich zakończeniu przekazane zostaną kolejne informacje dotyczące postępowania. Tyle komunikat.

  Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że młody mężczyzna został postrzelony w swoim mieszkaniu przez antyterrorystę, który ubezpieczał dwóch kolegów i zauważył, że przestępca próbuje wyrwać broń jednemu z nich i strzelić do drugiego.
  Reanimacja nie uratowała życia rannemu. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon.

  Według stacji RMF zabity to Adrian Z. ps. Zielony


  Z naszych informacji wynika, że faktycznie był powiązany z kibolami Cracovii, ale raczej nie należał do liderów tego środowiska. Jeden z jego dwóch braci robił za to nielegalne interesy narkotykowe pod okiem Mariusza M. ps. Szogun, bossa gangu kiboli Cracovii.

  Za to przestępstwo obaj już usłyszeli wyroki. O tym, że ludzie powiązani z bojówką kiboli Cracovii porwali człowieka policja dowiedziała się przez przypadek. Z naszych informacji wynika, że uprowadzili młodego mężczyznę i kilka godzin dręczyli go w okrutny sposób. Bili różnymi przedmiotami i torturowali.

  Niejasne motywy


  Motyw na razie nie jest znany, ale w grę chodzą raczej dwie możliwości: rozliczenia w narkobiznesie lub podejrzenie sprawców, że pokrzywdzony mógł współpracować z krakowską policją.

  Porwany i torturowany wywodził się bowiem z tego samego środowiska sympatyków klubu piłkarskiego.

  O tym, że w takich kręgach brutalnie i bez sentymentu traktuje się niedawnych wspólników może też świadczyć przykład Krzysztof M. ps. Młody Misiek, kibola Wisły Kraków.

  Gdy niesolidny diler nie wywiązywał się z rozliczenia pieniędzy na handel narkotykami, „Młody Misiek” wywiózł go z Patrykiem K. za miasto, przywiązał do drzewa i bił maczetą, by wymusić gotówkę.

  W sprawie porwania dzięki współpracy krakowskiej policji i prokuratury ustalono nazwiska sześciu porywaczy i by ich ująć wysłano antyterrorystów z komend w Krakowie, Kielcach i Katowic. Wówczas doszło do incydentu z bronią.

  W piątek po południu rozpoczęły się przesłuchania pięciu zatrzymanych.

  Będą surowe kary


  Za porwanie ze szczególnym udręczeniem grozi im do 25 lat więzienia. W weekend powinny się odbyć posiedzenia aresztowe. O ich wyniku śledczy mają poinformować w poniedziałek.

  Śledztwo dotyczące porwania dopiero nabiera rumieńców. Osobnym trybem będzie wyjaśniane zachowanie się funkcjonariusza policji. Zapewne pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny i przekroczenia uprawnień przez antyterrorystę.

  Kibole więzili też kobietę


  O tym, że kibole nie mają oporów w porywaniu ludzi może świadczyć też przypadek Katarzyny L. Pech kobiety polegał na tym, że w życiu prywatnym związała się z gangsterem. Piotr R., był członkiem grupy „Prezesa”, który handlował narkotykami na dużą skalę. Boss gangu, czyli Kazimierz J., został skazany na 13 lat więzienia.

  Za kratki trafił też Piotr R., gdy swoimi zeznaniami pogrążyła go Katarzyna L., na co dzień barmanka jednego z krakowskich lokali.

  W pewnym momencie dziewczyna postanowiła zerwać fatalną znajomość i z początku nie było z tym kłopotów, bo jej chłopak znalazł się w areszcie. Piotr R. jednak nie dał za wygraną i chciał, by dziewczyna prowadziła w jego imieniu nielegalne interesy narkotykowe, gdy on siedzi w celi.

  Gdy odmówiła, jej życie zmieniło się w koszmar. Przestępca nasłał na nią kiboli Cracovii, którzy ją uprowadzili i więzili. W 2006 r. na śmietnikach i blokach osiedla, gdzie mieszkała, pojawiły się napisy, które ją piętnowały.

  Krakowski sąd w ciągu 11 lat trzy razy zajmował się sprawą porwania. Teraz w prawomocnym wyroku uznał, że oskarżeni są winni uprowadzenia Katarzyny L., próby jej zgwałcenia, grożenia śmiercią i wymuszenia w 2,5 tys. zł.

  Robert K. został skazany na 4 lata i 4 miesiące więzienia, Tomasz J. I Piotr K. na kary po 4 lata, Mirosław J. na 3 lata i 4,. a Michał K. dostał półtora roku w zawieszeniu na 5 lat.

  Czytaj także: Brawurowa akcja krakowskiej policji. Schwytali grupę groźnych pseudokibiców, jedna osoba zastrzelona
  Komentarze (94)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo dla Policji

  Poznan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Dajcie mi numer konta bankowego tego antyterrorysty, sam mu chętnie przeleję premię za pozbycie się kolejnej komórki rakowej.

  Uratował kolegów a teraz będą go sądzić, tylko w Polsce.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jrsław kaczyniski to hpkryta meska świńa bo facet to świniahhhhhhh pedał

  emlian7000 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  jarsław.kacziński to ipkryta i poprstu obraża wszystkich posłuw ikobiety.w seimie
  prosze rzeby był wy piepszny ze simu bo to prostak i tk zwany ipokryta
  szmerdzier szpćasz brutrna meska świna...rozwiń całość

  jarsław.kacziński to ipkryta i poprstu obraża wszystkich posłuw ikobiety.w seimie
  prosze rzeby był wy piepszny ze simu bo to prostak i tk zwany ipokryta
  szmerdzier szpćasz brutrna meska świna facet to świna hhhhhhhhhhhhhzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kibic

  Rew (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 4

  Policja powinna bronić porządku i prosimy o więcej zastrzelony bandytów. Policjant powinien dostać premię i medal.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Czy 4 lata to adekwatna długość kary...zakładam że nie wrócą po rozum do głowy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na pewno nie zamieszkam w krakowie.

  Ewelina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Przecież to dzicz nie miasto.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ddd

  ddd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  ddd

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BRAWO

  Mario (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 7

  nareszcie Policja traktuje bandytów jak bandytów a nie jak patriotów, brawo prosimy o więcej

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obiektywny

  t (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  e

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dawnyi ipkrcyći

  karol łuczyński (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 16

  oskarżam beate szdło owyzwnie marka sowę ja chcę rzeby tę.ludzię .muszą
  być ukrańi bo jarsław kaczyski wyzywa fszystkich w seimję iobraża.polske

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gówno prawda

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 55

  Gówno prawda. Policja bezprawnie zastrzelila chłopaka. Plan opracowany został juz wczesniej. Chłopak był niewygodny, co? Ale oczywiscie prawda nie wyjdzie na jaw, bo jesteście mistrzami w...rozwiń całość

  Gówno prawda. Policja bezprawnie zastrzelila chłopaka. Plan opracowany został juz wczesniej. Chłopak był niewygodny, co? Ale oczywiscie prawda nie wyjdzie na jaw, bo jesteście mistrzami w zacieraniu śladów. Ludzie wierzcie dalej w Panstwo, w prawo i policje. Pozdrawiam.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo dla Policji

  Poznan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ja wierzę i żyje mi się BARDZO dobrze w Polsce. Dziękuję.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gowno prawda

  Pasy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Dokładnie! Strzelili mu w plecy podczas snu ,wykrwawil się skuty kajdankami, dopiero ratownik medyczny kazal go rozkuc ale gdy chłopak juz nie żył po przyjezdzie karetki! Policja to.jedna mafia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Był niewygodny

  Damian Grela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

  On znał tajne plany dot. przelotów UFO nad Krakowem, dotarł też do dokumentacji podziemnych reaktorów nuklearnych zlokalizowanych na pojezierzu mazurskim. Powiem tak - musiał zginąć, wiedział zbyt...rozwiń całość

  On znał tajne plany dot. przelotów UFO nad Krakowem, dotarł też do dokumentacji podziemnych reaktorów nuklearnych zlokalizowanych na pojezierzu mazurskim. Powiem tak - musiał zginąć, wiedział zbyt wiele. Jego wiedza mogłaby pogrążyć nie tylko PiS i PO, lecz również wielu wpływowych ludzi z półświatka nielegalnego handlu śpiworami, szmuglowanymi z krajów federacji rosyjskiej przez kanał sueski. Całe to porwanie i tortury to tylko bajka dla prasy, skonstruowana po to, by zamydlić oczy społeczeństwu.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo