Puchar Europy FIBA. Porażka Anwilu Włocławek na Cyprze

OPRAC.: Filip Bares
Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe cypryjski Keravnos BC 78:65 (21:15, 14:20, 27:12, 16:18) w meczu 4. kolejki grupy L drugiego etapu Pucharu Europy FIBA koszykarzy. Polski zespół ma bilans 3-1.

Keravnos BC - Anwil Włocławek 65:78 (15:21, 20:14, 12:27, 18:16).

Anwil Włocławek: Phil Greene IV 17, Josip Sobin 14, Marcin Woroniecki 14, Kamil Łączyński 13, Luke Petrasek 9, Malik Williams 6, Michał Nowakowski 2, Maciej Bojanowski 2, Dawid Słupiński 1, Bartosz Łazarski 0, Daniel Dawdo 0.

Najwięcej punktów dla Keravnos: Olexandr Mishula 14, Ousman Krubally 13, Deondre Burns 12.

Anwil serię rewanżową drugiego etapu Pucharu Europy FIBA rozpoczął w Nikozji spotkaniem z Keravnosem BC, z którym przed własną publicznością wygrał aż 92:63. Drugi mecz obu zespołów był od początku zdecydowanie bardziej zacięty. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 35:35.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza wrzucili jednak wyższy bieg i odjechali rywalom na 15 punktów (62:47). W ostatnim fragmencie nie forsowali już tempa i pilnowali korzystnego rezultatu.

Ostatecznie wygrali wyraźnie 78:65. W ekipie z Włocławka wyróżnili się Phil Greene i Josip Sobin, którzy rzucili odpowiednio 17 i 14 punktów. Z dobrej strony pokazali się również dwaj Polacy młody Marcin Woroniecki (14 pkt) oraz doświadczony Kamil Łączyński (13 pkt i 7 asyst).

Po czterech kolejkch gier w grupie L Anwil ma bilans 3-1. (PAP)