Puchar Ligi Angielskiej: "Wasyl" osłabił Leicester, Chelsea wygrała po dogrywce

psz
Leicester City przegrało po dogrywce z Chelsea Londyn (2:4) w meczu 3. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. W podstawowym składzie mistrza Anglii znalazł się Marcin Wasilewski, który w końcówce meczu obejrzał czerwoną kartkę.

W meczu Leicester z Chelsea nie brakowało emocji. Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili już nawet 2:0 (dublet Shinji Okazakiego), ale w końcu do roboty wzięli się londyńczycy. W 50. minucie był już remis 2:2, który utrzymał się do końcowego gwizdka. Tuż przed końcem regulaminowego czasu Marcin Wasilewski uderzył łokciem w twarz Diego Costę i obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę (wcześniej i tak zarobił "żółtko").

Na początku dogrywki dwie bramki zdobył Cesc Fabregas i stało się jasne, że to Chelsea zagra w kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Cały mecz na ławce rezerwowych Lisów spędził Bartosz Kapustka.

Leicester City - Chelsea Londyn 2:4 pd. (2:1, 2:2)

1:0 - Shinji Okazaki 17'
2:0 - Shinji Okazaki 34'
2:1 - Gary Cahill 45'
2:2 - Cesar Azpiliceuta 50'
2:3 - Cesc Fabregas 92'
2:4 - Cesc Fabregas 94'

Materiał oryginalny: Puchar Ligi Angielskiej: "Wasyl" osłabił Leicester, Chelsea wygrała po dogrywce - Gol24