Rajd elektrycznych samochodów dotarł na Podhale [ZDJĘCIA]

  Rajd elektrycznych samochodów dotarł na Podhale [ZDJĘCIA]

  SDM, Łukasz Bobek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Rajd elektrycznych samochodów dotarł na Podhale [ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii
  W niedzielę do Zakopanego dotarł rajd elektrycznych aut. Wyruszyły z Krakowa i dojechały pod Wielką Krokiew. Zainaugurowały Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko „EkoZakopane”.
  - Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy zacząć od codziennych działań. Dlatego tak zachęcam, by jak najczęściej zamieniać samochód na jazdę rowerem czy podróżowanie pociągiem. Podczas tego rajdu chcemy jednak pokazać mieszkańcom, że nie zawsze samochody muszą być dla naszego środowiska czymś złym. W całej Europie coraz bardziej popularne są bowiem elektryczne pojazdy - mówił marszałek Małopolski Jacek Krupa.

  Samochody wystartowały z Rynku Głównego w Krakowie. W jednym z aut do stolicy polskich Tatr dojechał marszałek Krupa.  Wśród gości nie zabrakło także wybitnych sportowców i ludzi kultury.

  Wśród nich była m.in. Miss Polonia i producentka telewizyjna, mistrzyni kuchni Ewa Wachowicz, kolarka górska i wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska, dwukrotny mistrz olimpijski Arkadiusz Skrzypaszek, himalaiści Janusz Majer i Kacper Tekieli, biegaczka Natalia Tomasiak czy aktorka Magdalen Schejbal. Atrakcji nie zabrakło też w stolicy polskich Tatr - zwłaszcza na mecie rajdu, która znajdowała się przy Wielkiej Krokwi.

  Mimo deszczu odbył się ekologiczny bieg, w czasie którego można było przy okazji dowiedzieć się, jak dbać o środowisko.

  Otwarto również wystawę, na której można było znaleźć wiele ciekawych informacji związanych z innowacjami, które pomagają ludziom w wal-ce ze smogiem i w dbaniu o lepsze powietrze.

  Niedzielne wydarzenia było inauguracją Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko „EkoZakopane”.

  Podczas forum, które odbywać się będzie do 6 czerwca w Zakopanem, aż 6 tys. osób z całego świata będzie dyskutować na tematy związane z czystym środowiskiem.

  Tegoroczne forum „EkoZa-kopane” to jednak nie tylko interesujące dyskusje i debaty, ale też wizyty studyjne, podczas których będzie można poznać najbardziej ekologiczne rozwiązania, już dziś stosowane na Podhalu.

  Spotkania w ramach forum rozpoczną się dzisiaj. Będą się odbywały w Centrum Konferencyjnym Nosalowego Dworu Resort&Spa.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


  WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  implant

  eko freak (gość)

  Zgłoś

  To powstaje na Chmielnej w Warszawie. Ma to być miejsce, gdzie będzie dużo sklepów i innych lokali i wszystko w duchu ekologii :) Na ich stronie można przeczytać więcej https://www.implantwarsaw.com/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  luba (gość)

  Zgłoś

  A możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eko :)

  eko freak (gość)

  Zgłoś / 1

  Fajnie, że jest coraz więcej takich eko inicjatyw :) Słyszałam ostatnio, że w Warszawie powstaje nowe eko miejsce, w którym będzie zastosowanych dużo rozwiązań do walki ze smogiem - Implant. i...rozwiń całość

  Fajnie, że jest coraz więcej takich eko inicjatyw :) Słyszałam ostatnio, że w Warszawie powstaje nowe eko miejsce, w którym będzie zastosowanych dużo rozwiązań do walki ze smogiem - Implant. i podobno właśnie na eko Zakopane ma być o tym wykład. Oby coraz więcej się działo w takich tematach! zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY