Zmiana związana jest z pracami remontowymi na głównym dworcu. Rozebrano już istniejące elementy, m. in. sieci trakcyjnej, linii energetycznych, oświetlenia, urządzeń automatyki. Jednocześnie wykonywana jest rozbiórka torów i peronów, by wybudować nowe. Z tej przyczyny tego lata pociągi nie dojadą do dworca kolejowego pod Giewontem.
Dla podróżnych wybierających się na wypoczynek pod Tatrami została przygotowana stacja tymczasowa w Zakopanem, na Spyrkówce – w rejonie ul. Chyców Potok. Będą kasy biletowe, poczekalnia, toalety, schody i dogodne dojścia oraz oznakowanie i tablice informacyjne.
Trafić na zastępczy dworzec nie jest łatwo, bo znajduje się na obrzeżach w dzielnicy przemysłowej miasta. Jest oddalony od dotychczasowego stacji o około 2 km. Trasa jest wyboista i bardzo kręta. Z tego powodu zakopiański magistrat przygotował mapę, która ma pomóc zagubionym turystom w odnalezieniu tymczasowego dworca.
Aby dojść na stację najlepiej kierować się ul. Chramcówki od starego dworca PKP w dół, potem skręcić w ul. Do Samków. Po przejściu 500 metrów skręcamy w lewo w ul. Szymony. Znów kierujemy się w dół i po 800 metrach odbijamy w prawo kierując się ul. Szymony - w stronę skupu złomu i składu opału. Nowy dworzec i plac postojowy znajduje się za składem opału i znajdującym się za nim magazynem.
Na tymczasowej stacji do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni PKP Intercity, którzy udzielają wszelkiej informacji pomocnej w podróży. Działać będzie komunikacja z centrum miasta. Powstaną tam parking oraz postój dla taxi, taxibusów i busów.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
