FLESZ - Czy wrócą obowiązkowe maseczki?
Dane dotyczą pierwszego, podstawowego etapu rekrutacji elektronicznej. Sytuacja może się minimalnie zmienić, ponieważ 31 lipca uczniowie poznali swoje wyniki z egzaminu ósmoklasisty i do 4 sierpnia uzupełniali wnioski o przyjęcie do szkoły o zaświadczenie o tym wyniku, a mogli też w podaniach - jeśli np. egzamin poszedł im gorzej, niż się spodziewali - zmienić szkoły, do których chcieliby się dostać.
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich z powodu epidemii koronawirusa różni się od poprzednich. Jest przesunięta w czasie, a w związku z tym też nie będzie tym razem naboru uzupełniającego, ponieważ nie udałoby się go przeprowadzić w ustawowym terminie, czyli do końca sierpnia.
12 sierpnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Do 18 sierpnia szkoły będą czekały na potwierdzenie, że osoby te chcą podjąć w nich naukę. Tam, gdzie zakwalifikowani tej woli przyjęcia do szkoły nie potwierdzą, zwolnią się miejsca.
Tak jak w latach poprzednich w rekrutacji do liceów, techników i branżówek prowadzonych przez gminę Kraków kandydaci mogli składać wnioski o przyjęcie do dowolnej liczby szkół. W elektronicznym systemie rekrutacyjnym potwierdzono podania 7 tys. 833 kandydatów. Wnioski można było składać do 10 lipca. Prezentowane przez nas dane mówiące o tym, które klasy cieszą się największą popularnością, stanowią podsumowanie właśnie tego, co znalazło się we wnioskach złożonych w tym terminie. Dodajmy jednak, że w krakowskich liceach dowiadywaliśmy się 3 sierpnia (a więc na dzień przed terminem, do którego można było decydować o zmianach w podaniu), że tylko nieliczni, pojedynczy kandydaci rezygnują z wybranej wcześniej szkoły i wskazują w jej miejsce inną.
W naszej GALERII prezentujemy najchętniej wybierane w naborze 2020 klasy w krakowskich liceach - te, do których złożono najwięcej podań na jedno miejsce. Przy każdej z nich podajemy: ile przygotowano miejsc dla pierwszoklasistów, ile zostało złożonych podań (są to podania do szkoły pierwszego wyboru) oraz ilu kandydatów walczy o jedno miejsce w klasie.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
