Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja 2020. Oto najbardziej oblegane klasy w krakowskich liceach [6.08]

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
4,21 kandydata na jedno miejsce w najbardziej obleganej klasie - taki jest rekord tegorocznej rekrutacji do liceów ogólnokształcących w Krakowie. Ta najbardziej szturmowana klasa to D1 w VII LO - oddział ogólnodostępny z rozszerzoną matematyką, geografią i językiem angielskim.

FLESZ - Czy wrócą obowiązkowe maseczki?

Dane dotyczą pierwszego, podstawowego etapu rekrutacji elektronicznej. Sytuacja może się minimalnie zmienić, ponieważ 31 lipca uczniowie poznali swoje wyniki z egzaminu ósmoklasisty i do 4 sierpnia uzupełniali wnioski o przyjęcie do szkoły o zaświadczenie o tym wyniku, a mogli też w podaniach - jeśli np. egzamin poszedł im gorzej, niż się spodziewali - zmienić szkoły, do których chcieliby się dostać.

Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich z powodu epidemii koronawirusa różni się od poprzednich. Jest przesunięta w czasie, a w związku z tym też nie będzie tym razem naboru uzupełniającego, ponieważ nie udałoby się go przeprowadzić w ustawowym terminie, czyli do końca sierpnia.

12 sierpnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Do 18 sierpnia szkoły będą czekały na potwierdzenie, że osoby te chcą podjąć w nich naukę. Tam, gdzie zakwalifikowani tej woli przyjęcia do szkoły nie potwierdzą, zwolnią się miejsca.

Tak jak w latach poprzednich w rekrutacji do liceów, techników i branżówek prowadzonych przez gminę Kraków kandydaci mogli składać wnioski o przyjęcie do dowolnej liczby szkół. W elektronicznym systemie rekrutacyjnym potwierdzono podania 7 tys. 833 kandydatów. Wnioski można było składać do 10 lipca. Prezentowane przez nas dane mówiące o tym, które klasy cieszą się największą popularnością, stanowią podsumowanie właśnie tego, co znalazło się we wnioskach złożonych w tym terminie. Dodajmy jednak, że w krakowskich liceach dowiadywaliśmy się 3 sierpnia (a więc na dzień przed terminem, do którego można było decydować o zmianach w podaniu), że tylko nieliczni, pojedynczy kandydaci rezygnują z wybranej wcześniej szkoły i wskazują w jej miejsce inną.

W naszej GALERII prezentujemy najchętniej wybierane w naborze 2020 klasy w krakowskich liceach - te, do których złożono najwięcej podań na jedno miejsce. Przy każdej z nich podajemy: ile przygotowano miejsc dla pierwszoklasistów, ile zostało złożonych podań (są to podania do szkoły pierwszego wyboru) oraz ilu kandydatów walczy o jedno miejsce w klasie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska