
Skąd biorą się rybiki cukrowe w domu?
Rybiki przedostają się przez odpływy lub szczeliny, warto więc dokładnie sprawdzić każdy kąt w mieszkaniu. Ubytki w podłogach i ścianach powinny być wypełnione, a tapety dokładnie doklejone. Warto też zadbać o optymalną temperaturę i regularne pozbywanie się wilgoci. O ile w kuchni w większości są okna, o tyle łazienki stanowią problem. Tam, gdzie dostęp powietrza jest utrudniony, można zainwestować w pochłaniacz wilgoci.

Warto zacząć od sprzątania
Po pierwsze, czystość. Podstawą jest utrzymanie zadbanej kuchni lub łazienki. Warto pilnować, aby szafki, stoły i podłogi były regularnie sprzątane. Zabrudzenia, resztki żywności lub mokre kąty to raj dla rybików. Podobnie jak wilgotne miejsca, więc wycieranie mokrej podłogi i wietrzenie pomieszczeń powinny być na porządku dziennym.

Czym żywią się rybiki cukrowe?
Sypkie produkty takie, jak mąka, kasza i ryż powinny być w pojemnikach. Odetnie to rybikom dostęp do ulubionych przekąsek. Insekty lubią cukry, można je spotkać nie tylko w mieszkaniach, ale także w zakładach produkcyjnych lub piekarniach. Co ciekawe, żywią się też celulozą - resztkami papieru lub kleju, co ich źródłem bytowania może uczynić inne punkty – np. biblioteki.

Koty i psy działają odstraszająco na srebrzyki
Masz w domu kota? Okaże się on skuteczny w walce z rybikami. Stworzenie szybko wyłapie insekty i je unieszkodliwi.