Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sądecczyzna. W lipcu sześciokrotnie złamano zasady kwarantanny. Posypały się mandaty

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w lipcu odnotowali sześć przypadków łamania zasad kwarantanny. Nałożyli również dziesięć mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

FLESZ - Koronawirus, nowe objawy

Podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu mają dodatkowe obowiązki. W lipcu przeprowadzili 317 kontroli w transporcie drogowym. Codziennie sprawdzają także każdą osobę z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego, która przebywa na kwarantannie, czy przebywa pod wskazanym adresem.

- Codziennemu sprawdzeniu przestrzegania zasad kwarantanny przez policjantów nie podlegają osoby, które posiadają zainstalowaną na swoim telefonie aplikację „kwarantanna domowa” - wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - W ramach aplikacji osoby objęte kwarantanną otrzymują zadania do realizacji, w oparciu o które monitorowane jest przestrzeganie zasad kwarantanny. Jednak również w tym przypadku osoby poddane kwarantannie mogą być sprawdzane doraźnie przez policjantów.

Z danych przekazanych nam przez KMP w Nowym Sączu na dzień 29 lipca wynika, że nie wszyscy stosują się do nowych przepisów i obowiązków.

Tylko w lipcu policjanci za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust nałożyli dziesięć mandatów karnych (do 500 zł), zastosowali 79 pouczeń i skierowali sześć wniosków o ukaranie do Sądu.

Do tego nałożyli dwa mandaty i wydali dziewięć pouczeń za nieprzestrzeganie zasad gromadzenia się osób oraz pięć pouczeń za nieprzestrzeganie zasad przemieszczania się osób.

Sądeccy policjanci odnotowali także sześć przypadków łamania zasad kwarantanny.

- Obecnie Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi w tym zakresie postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie
z art. 116 kodeksu wykroczeń, co zagrożone jest karą grzywny lub naganą - dodaje podkom. Justyna Basiaga. - O tych zdarzeniach powiadomiona została również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu, która prowadzi osobne dochodzenia w tych sprawach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska