https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sandecja Nowy Sącz spada z I ligi. Już nie ma nadziei

Tomasz Bochenek
Sandecja zremisowała w tym sezonie oba mecze z Wisłą Kraków
Sandecja zremisowała w tym sezonie oba mecze z Wisłą Kraków Anna Kaczmarz / Polska Press
Sandecja Nowy Sącz spada z I ligi - to już przesądzone, mimo że do końca sezonu 2022/2023 pozostały trzy kolejki. Po zwycięstwie Zagłębia Sosnowiec (nad Podbeskidziem) w meczu kończącym 31. kolejkę, sądecki zespół stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie.

Na nic zdała się więc sensacyjna, odniesiona dzień wcześniej przez Sandecję wygrana nad liderem tabeli, ŁKS-em Łódź (1:0). Zespół z Nowego Sącza ze swoimi 26 punktami, będąc na przedostatnim, 17. miejscu, nie jest w stanie dogonić będącej na najniższym z bezpiecznych miejsc Odry Opole (36). Tuż nad Odrą jest teraz Zagłebie (37 pkt po pokonaniu 1:0 Podbeskidzia).

Sandecja zaczęła te rozgrywki wyjazdowym remisem z Wisłą Kraków, nie przegrała czterech pierwszych meczów (4 remisy). Ale potem zaczęły się schody i rozczarowania, a pierwsze zwycięstwo zespół odniósł dopiero w 13. kolejce. Trzeba też pamiętać, że drużyna w tym sezonie nie zagrała żadnego meczu na swoim stadionie - w jego remoncie wystąpiły perturbacje, w efekcie wszystkie "domowe" mecze w kampanii 2022/2023 Sandecja rozegra w Niepołomicach.

Sądecki zespół z poziomu przynajmniej I ligi (bo był też sezon 2017/2018 w ekstraklasie) spadnie po 14 latach. Ostatnio w II lidze Sandecja występowała w sezonie 2008/2009.

Wynik spotkania w Sosnowcu oznacza też degradację dla Chojniczanki - ostatniej w tabeli I ligi.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Darek
Piłka jest okrągła a bramki są dwie.Żeby myśleć o wygraniu meczu trzeba trafiać w światło bramki przeciwnika a nie swojej.W każdym razie ja ,,i wielu moich kolegów zostaliśmy skutecznie wyleczeni z kibicowania .
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska