Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ŚDM 2016: Krakowscy restauratorzy obsłużą pielgrzymów

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Komitet Organizacyjny ŚDM podaje, że kolejni restauratorzy decydują się żywić pielgrzymów przybyłych na ŚDM i podpisują umowy z komitetem. Motywuje ich marketingowy potencjał Światowych Dni Młodzieży, zysk związany z obsługą pielgrzymów, którzy wykupili pakiety oraz - po prostu - chęć aktywnego włączenia się w unikatowe wydarzenie.

Każdy restaurator podpisujący umowę z komitetem musi zapewnić pielgrzymom odpowiednią kaloryczność przygotowywanych potraw, nieograniczony dostęp do wody pitnej, a także do sieci Wi-Fi. Oraz wydzieloną kolejkę do obsługi pielgrzymów chcących zrealizować talony z pakietu pielgrzyma. Każdy z lokali będzie też musiał być oznaczony specjalnym plakatem w rozmiarze A3, który dla pielgrzymów jest jasną informacją, że punkt jest "autoryzowany" przez organizatorów. Reklamowanie się logotypem ŚDM w lokalu i na jego stronie internetowej jest możliwe dzięki sublicencji. Poza tym wszyscy partnerzy żywieniowi będą umieszczeni na oficjalnej stronie internetowej ŚDM i zaznaczeni na mapie w mobilnej aplikacji dla pielgrzymów. Najwięcej pytań o możliwości współpracy pracownicy Komitetu dostają od właścicieli stołówek, małych restauracji oraz osób stawiających pola namiotowe.

Jedną z niewiadomych jest liczba pielgrzymów, którzy będą chcieli zjeść posiłek w konkretnym lokalu. W związku ze specyficznym charakterem Światowych Dni Młodzieży, których idea zakłada, że nie tylko zarejestrowani młodzi mogą przyjechać na spotkanie z papieżem i brać udział w przygotowanych wydarzeniach, trudno jest przewidzieć liczbę chętnych.

Jednak nie tylko zarejestrowani pielgrzymi będą chcieli się stołować w punktach oznaczonych logo ŚDM. Chętnych na pewno będzie więcej. Dla właścicieli stołówek, restauracji i barów odniesieniem są Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, które dla madryckich restauratorów okazały się dużym sukcesem. Restauratorzy nie mają obowiązku obsługiwać wyłącznie osób z talonami, pielgrzymi będą też mogli płacić kartą lub gotówką.

Niektóre z grup nawiązują wcześniej kontakt z wybranymi przez siebie miejscami żywienia pielgrzymów. Proszą o rezerwację miejsca, by nie musieć długo stać w kolejce i móc przewidzieć, ile czasu zajmie wydanie i spożycie posiłku. W Wieliczce o rezerwację miejsc poprosili już Włosi, którzy będą nocować po sąsiedzku.

Jednak nie wszystkie restauracje decydują się na takie rozwiązanie. Kraków będzie w lipcu jedną wielką strefą pielgrzyma - młodzi będą chcieli spróbować różnych dań, odwiedzić różne miejsca, jeśli tylko możliwości im na to pozwolą. W zależności od rodzaju wykupionego pakietu pielgrzymi będą dysponowali talonami dającymi im możliwość spożycia posiłków przez trzy, cztery, siedem lub całe osiem dni - nie licząc paczki suchego prowiantu na przeznaczonej na sobotnie czuwanie. Wszystkie posiłki będą spełniać polskie normy żywieniowe: śniadanie powinno mieć 790 kcal, obiad - 1050 kcal, kolacja - 790 kcal. Talony nie ograniczają możliwości ani ich posiadaczy, ani restauratorów: każdy pielgrzym będzie mógł płacić za posiłki w sposób tradycyjny - kartą lub gotówką.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska