
Jan Duda (PiS) (z prawej). 9110 głosów.
Urodził się w Gołkowicach k. Starego Sącza w 1960 r. Debiutant w Sejmie. Nosi to samo imię i nazwisko co ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. Niektórzy żartują, że właśnie dlatego dostał się do Sejmu. W rzeczywistości mocno zapracował na swoje 9110 głosów. W latach 80. współtworzył Solidarność Rolników Indywidualnych. Po reformie samorządowej w 1998 r. był przewodniczącym Rady Powiatu Nowosądeckiego. Prowadzi biuro, w którym doradza jak zdobywać środki UE.

Józef Leśniak (PiS) (z lewej). 16 167 głosów.
Ma 47 lat. Z wykształcenia jest politologiem. W wyborach parlamentarnych startował po raz pierwszy i zdobył mandat. Członkiem PiS jest od 2009 r. Kiedy znalazł się na drugim miejscu listy wyborczej sam był zaskoczony, bo nie planował startować na posła. W okręgu nr 14 otrzymał jednak lepszy wynik niż doświadczona posłanka Anna Paluch. W 2010 r. został radnym powiatu nowosądeckiego i mandat ten pełni już drugą kadencję. Wcześniej pracował dla międzynarodowych firm.

Elżbieta Duda (PiS) (w środku). 6555 głosów.
52 lata. Pochodzi z gminy Skała (pow. krakowski). Z wykształcenia konserwator zabytków. Zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami. Długo starała się zaistnieć w polityce i samorządzie. W 2006 r. nie dostała się do rady powiatu krakowskiego, w 2010 r. bezskutecznie starała się o stanowisko burmistrza Skały, a w 2011 r. o mandat posła. Radną powiatu została jednak w 2014 r., a teraz udało jej się dostać do Sejmu. Czyżby zadziałała magia ,,prezydenckiego” nazwiska?

Jacek Osuch (PiS). 10 219 głosów.
Ma 57 lat. Urodził się w Olkuszu. Ukończył studia techniczne na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH w Krakowie. Posłem będzie już trzecią kadencję. Prowadził własną działalność gospodarczą, potem poświęcił się pracy w samorządzie. W 2006 r. uzyskał mandat radnego Olkusza. Od kilku lat jest organizatorem Świątecznego Spotkania Wigilijnego na olkuskim i wolbromskim rynku dla najuboższych mieszkańców powiatu.