Roman Ciepiela startował w ostatnich wyborach parlamentarnych. Do Sejmu startował z numerem drugim listy Koalicji Obywatelskiej. I choć ugrupowaniu po raz pierwszy od lat udało się wywalczyć dwa mandaty poselskie, to jednak prezydent Tarnowa miał dopiero trzeci wynik na liście.
Roman Ciepiela nie wystartuje w wyborach prezydenckich w Tarnowie
Gdyby dostał się do parlamentu, Tarnów do końca bieżącej kadencji samorządu zarządzany byłby przez komisarza wskazanego przez premiera. W trzy tygodnie po wyborach spekulacje na ten temat jednak nie milkną, bowiem Roman Ciepiela przyznaje, że chciałby teraz pracować na szczeblu wyższym niż miejski.
- Na pewno chciałbym angażować się w zarządzanie na poziomie regionalnym – mówi w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. - Po trzech kadencjach na stanowisku prezydenta chciałbym swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystać właśnie w taki sposób.
W jakie stanowisko mierzy trzykrotny prezydent Tarnowa?
Od kilku dni w Tarnowie krążą plotki na temat możliwego objęcia przez Romana Ciepielę „eksponowanego stanowiska” w razie powołania rządu przez koalicję KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy. Nie wykluczone, że mierzy w stanowisko w urzędzie wojewódzkim.
- Skoro zdecydowałem się na start w wyborach parlamentarnych, staram się być konsekwentny – dodaje Roman Ciepiela, dając do zrozumienia, że nie planuje startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w Tarnowie.
Roman Ciepiela po raz pierwszy został prezydentem Tarnowa w latach 1994-98. W okresie od 2002 do 2014 roku był radnym małopolskiego sejmiku. W latach 2007-14 był jednym z wicemarszałków Małopolski. Od 2014 r. jest ponownie prezydentem Tarnowa.
Bądź na bieżąco i obserwuj
Trwa remont ulicy Szujskiego w Tarnowie
