Siatkarze GKPS rozgromili drużynę Orła Biała Niżna

Marek Podraza
Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego znów pokazali lwi pazur. Dzięki sobotniej wygranej wskoczyli na fotel wicelidera III ligi.

Siatkarze GKPS Gorlice w kolejnym meczu trzeciej ligi siatkówki mężczyzn pokonali zdecydowanie zespół z Białej Niżnej w stosunku 3:0, a w setach 25:18, 25:23 i 25:10. - Nasze zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Jedynie w drugim secie, gdy drużyna wysoko prowadziła 17:8 i 21:14, w nasze szeregi wkradło się niepotrzebnie duże rozluźnienie i zmiennicy, którzy pojawili się na boisku, tym razem nie potrafili postawić przysłowiowej „kropki nad i” - komentuje trener Krzysztof Kozłowski.

Dopiero przy stanie 24:23 powrót na boisko kapitana drużyny Przemka Nikla oraz atakującego Bartosza Szpyrki, pozwolił drużynie zakończyć dość szybko tego niepokojącego seta w stosunku 25:23. - W secie trzecim na boisku było już normalnie, nasi zawodnicy uzyskali zdecydowaną przewagę, gromiąc swoich przeciwników do 10. Bardzo pozytywnym akcentem tego spotkania był pierwszy występ w tegorocznych rozgrywkach Gniewka Krupczaka, który powrócił do drużyny po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją doznaną bezpośrednio przed pierwszym meczem ligowym. I trzeba przyznać, że zaprezentował się bardzo poprawnie, podobnie jak większość zawodników wyjściowej szóstki - dodaje zadowolony trener Kozłowski.

To zwycięstwo dało naszym siatkarzom fotel wicelidera tabeli. Przed nimi niezwykle trudne spotkanie z Dunajcem Nowy Sącz - liderem tabeli, które odbędzie się w najbliższą sobotę w hali OSiR Gorlice. Dunajec to drużyna, która ma same zwycięstwa na koncie i nie przegrała dotychczas żadnego seta.

Wyniki spotkań:

GKPS Gorlice - Orzeł Biała Niżna 3:0 (25:18, 25:23, 25:10), Dunajec Nowy Sącz - Iskierka Krzyż Tarnów 3:0 (25:17, 25:15, 25:20), Siatkarz Lisia Góra - LKS Bobowa 2:3 (25:18, 20:25, 25:16, 18:25, 9:15), GSKS Laskowa - MKS Ryglice 3:0 (25:18, 25:13, 25:20), Orzeł Ciężkowice - Sokół Tuchów 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:20.