Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle: gdzie obejrzeć?
19 maja odbędzie się ślub aktorki Meghan Markle i księcia Harry'ego w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze w Wielkiej Brytanii. Transmisję na żywo ślubnej ceremonii brytyjskiego księcia przeprowadzą stacje telewizyjne na całym świecie.
W Polsce transmisję z tego wydarzenia zobaczyć będzie można m.in. w telewizji Metro.
Meghan Markle w filmach i serialach. Zobacz, gdzie zagrała p...
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle: transmisja na żywo
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle będzie można zobaczyć w Polsce 19 maja w telewizji Metro. Początek o godz. 11, zaś sam ślub rozpocznie się o godz. 13 czasu polskiego. 19 maja Telewizja Polska zaprasza na transmisję uroczystości ślubnych brytyjskiego księcia Harry’ego i Meghan Markle. Już od godz. 10.15 w „Pytaniu na Śniadanie” rusza specjalne studio. Prowadzący i zaproszeni goście na bieżąco komentować będą ceremonię zaślubin. O 11.40 TVP1 zaprasza na transmisję uroczystości z Zamku Królewskiego w Windsorze. Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będą też transmitowały inne polskie telewizje. Relacje zapowiedział Polsat oraz telewizja Metro. Fragmenty ze ślubu wyemituje też TVN Style.
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle: ślub rozpocznie się o godz. 13
Ceremonia zaślubin rozpocznie się o godz. 13:00, a przewodniczyć będzie jej wielebny David Conner, dziekan Windsoru. Książęca para przysięgę złoży przed Justinem Welby, arcybiskupem Canterbury. Na zamek zaproszono 2640 osób, wśród których znajdują się działacze charytatywni, dzieci ze szkół oraz społecznicy.
Po uroczystości zaślubin para książęca uda się na dwumilową przejażdżkę królewską karetą, aby pozdrowić mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tego dnia ulice Londynu będą strzeżone bardziej niż kiedykolwiek.
Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle
Amerykański biskup Michael Bruce Carry przemówi na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle. Przewodniczący Kościoła Episkopalnego w Stanach Zjednoczonych przyjął zaproszenie młodej pary. Obydwoje wybrali go po dyskusji z arcybiskupem Canterbury. Obecność biskupa Carry’ego ma charakter symboliczny ze względu na amerykańskie pochodzenie panny młodej. On sam działał aktywnie na rzecz sprawiedliwości społecznej czy w kwestiach imigrantów. W ten sposób książę i Meghan łamią tradycję rodziny królewskiej, która nie może angażować się w politykę.
Źródło: Dzień Dobry TVN