Piłka nożna. W sparingowym meczu I-ligowa Garbarnia Kraków przegrała na własnym boisku z występującą w rezerwowym składzie Cracovią 2:4.

Obie drużyny od początku meczu szukały okazji bramkowych. Na mocny strzał Szymona Kiebzaka "Pasy" odpowiedziały "główką" Filipa Piszczka, obronioną przez Marcina Cabaja. Goście objęli prowadzenie po rzucie wolnym Javiego Hernandeza i płaskim strzale Bojana Cecaricia, który dołączył do Cracovii w zimowej przerwie.

Okazje do wyrównania mieli Serhij Krykun i Krzysztof Kalemba, ale piłkę do bramki - tyle, że własnej - niefortunnie skierował Arkadiusz Garzeł. Bliski podwyższenia wyniku był Vinicius Ferreira, jednak zamiast 0:3 zrobiło się 2:2. Najpierw pod poprzeczkę trafił Tomasz Ogar, a potem do remisu mocnym strzałem doprowadził Kiebzak. W rewanżu Hernandez minimalnie chybił z rzutu wolnego.

Po zmianie stron "Pasy" wypracowały sobie kilka okazji, które mieli kolejno Hernandez, F. Piszczek i Kamil Pestka. Co się jednak odwlecze... W zamieszaniu na polu karnym Piszczek ulokował w siatce piłkę odbitą przez K. Nowaka. Garbarze nie zagrozili potem poważniej rywalom. W końcówce meczu po dośrodkowaniu Pestki z rzutu wolnego w pole karne celną "główką" wynik ustalił Milan Dimun.

- Mimo porażki jestem zadowolony, gdyż Cracovia wysoko postawiła nam poprzeczkę. Dlatego wykonuję ukłon w stronę jej trenera Michała Probierza. Był to dla nas bardzo wartościowy sparing - powiedział szkoleniowiec beniaminka I ligi Bogusław Pietrzak.

Garbarnia Kraków - Cracovia 2:4 (2:2)

Bramki: 0:1 Cecarić 16, 0:2 Garzeł 29 samob., 1:2 Ogar 32, 2:2 Kiebzak 41, 2:3 F. Piszczek 63, 2:4 Dimun 84.

Garbarnia:**I połowa: Cabaj - Pyciak, Garzeł, Kalemba, Szywacz - Lech, Wójcik, Krykun, Słoma - Kiebzak, Ogar; II połowa:** K. Nowak - N. Piszczek, Kostrubała, Garzeł (65 Kiebzak), Górecki - Wojcieszyński, Masiuda, Włodyka, Gawle - Feliks, D. Nowak.

Cracovia: Stępniowski (68 Wilk) - Ferraresso, Datković, Pieńczak (46 Bracik), Pestka - Cecarić (65 Zięba), Hernandez (65 Santos), Dimun, Lusiusz, Ferreira (46 Danek) - F. Piszczek. Ponadto grali: Załcha (od 85 min) i Biernat (od 87 min).

Materiał oryginalny: Sparingowa porażka I-ligowej Garbarni z występującą w rezerwowym składzie Cracovią - Dziennik Polski