9 z 89
Specjalizuje się w ekstremalnej jeździe na nartach, 34-letni...
fot. Facebook

Dariusz Duda

Specjalizuje się w ekstremalnej jeździe na nartach, 34-letni zakopiańczyk toczy zacięty bój z Łukaszem Witosem o zwycięstwo w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca powiatu tatrzańskiego.

Duda to czołowy zawodnik w kraju w narciarstwie szybkim. To dyscyplina zaliczana do sportów zimowych polegająca na jak najszybszym zjeździe po stoku w linii prostej. Jego aktualny rekord życiowy wynosi 192 km/h. Ponadto jest on dwukrotnym medalistą RedBull „Zjazd na Krechę”, wielokrotnym uczestnikiem Pucharu Świata w narciarstwie szybkim Speed Masters.

Warto też zaznaczyć, że Duda jest też pięciokrotnym mistrzem Polski w monster cross (wyścigi na tzw. terenowych hulajnogach). Na co dzień pracuje jako zawodowy kierowca, a zimą można go spotkać na stokach narciarskich, gdzie pełni rolę instruktora. Duda mieszka na zakopiańskich Krzeptówkach. W czasie wolnym uwielbia zbierać grzyby. Z jednego wypadu do lasu potrafi przynieść kilkanaście kilogramów grzybów.

SMS pod nr 72355 o treści SE.213

10 z 89
W powiecie tatrzańskim, jak do tej pory, w kategorii...
fot. Facebook

Adam Gubała

W powiecie tatrzańskim, jak do tej pory, w kategorii najpopularniejszy trener najwięcej głosów zebrał Adam Gubała.

To szkoleniowiec młodych piłkarzy z Klubu Sportowego Zakopane. To absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Po jej ukończeniu trafił do jednego z najstarszych i najbardziej utytułowanych polskich klubów - do Górnika Zabrze.

Tam występował wspólnie m.in. z braćmi Wolsztyńskimi i Rafałem Kurzawą, dzisiaj wschodzącymi gwiazdami polskiej ekstraklasy. Gubała, choć talentem im nie ustępował, nie zdołał przebić się do pierwszej drużyny. Wrócił na Podhale.

Grał m.in. w trzecioligowym Lubaniu Maniowy i czwartoligowym KS Zakopane. W tym ostatnim klubie występuje do dzisiaj. Od jakiegoś czasu grę dzieli z rolą trenera najmłodszych adeptów zakopiańskiego futbolu.

- W pewnym momencie zrozumiałem, że poważnej kariery jako zawodnik już nie zrobię. Może zabrakło trochę szczęścia, może trochę umiejętności. Gdzieś popełniłem błąd, ale nie chcę już do tego wracać. Teraz już w pełni oddaję się pracy szkoleniowca. Marzy mi się, by chłopcy z Zakopanego wypłynęli kiedyś na głęboką piłkarską wodę - przyznaje trener Gubała.

SMS pod nr 72355 o treści NT.215

11 z 89
Spartakus Team Zakopane powstał w 2011 roku i został...
fot. archiwum

Klub Spartakus Zakopane

Spartakus Team Zakopane powstał w 2011 roku i został założony przez głównego trenera oraz motywatora Mariusza Kruczka. Mimo krótkiej historii, klub jest już rozpoznawalnym zespołem w Polsce, głównie dzięki osiągnięciom zawodników, jak i wspólnym treningom z najlepszymi klubami, które często przebywają na zgrupowaniach w Zakopanem.

Klubowicze walczą w formule MMA - która od podstaw uczy technik walki, zajmuje się także odpowiednim przygotowaniem fizycznym pod kątem funkcjonalności w walce.

- Mieszane sztuki walki to według nas coś więcej niż sport i rekreacja. To pasja, a nawet styl życia. To także szkoła charakteru. Równie ważne jak sam trening są dla nas takie pojęcia jak dyscyplina, szacunek, braterstwo, godność, lojalność - informują przedstawiciele klubu.

Klub organizuje swoje treningi na macie w hali Centralnego Ośrodka Sportu. Trenerami są Łukasz Witos, Mariusz Kruczek i Robert Orange. Klub organizuje także co roku obozy kondycyjne.

SMS pod nr 72355 o treści DD.158

12 z 89
Treningi piłkarskie rozpoczął w grupach młodzieżowych...

Dominik Juszczak, 18-letni piłkarz BKS-u Bochnia

Treningi piłkarskie rozpoczął w grupach młodzieżowych MOSiR-u Bochnia. Od wieku juniora młodszego reprezentuje barwy BKS-u Bochnia.

Występował w kadrze Małopolski juniorów prowadzonej przez trenera Marka Góreckiego. Jest czołowym zawodnikiem BKS-u Bochnia w Małopolskiej Lidze Juniorów. Na boiskach IV-ligowych w zespole seniorów bocheńskiego klubu zadebiutował w sezonie 2015/16. Najczęściej występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Bardzo dobrze gra lewą nogą, dysponuje mocnym uderzeniem z dystansu, ma także bardzo dobry przegląd sytuacji na boisku. Obok występów na płytach trawiastych gra także w rozgrywkach futsalu w zespole BSF Bochnia. Jest reprezentantem Polski w kategorii U-18. Ma na swoim koncie m.in. złoty (U-16) i srebrny (U-18) medal mistrzostw Polski w futsalu.

W przeszłości kilkakrotnie wybierany był najlepszym zawodnikiem turniejów młodzieżowych w Niemczech i na Słowacji. Jest uczniem klasy maturalnej II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni.

SMS pod nr 72355 o treści J.32

Pozostało jeszcze 76 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Całoroczny kalendarz alergika. Masz te objawy? Sprawdź, co i kiedy pyli

Całoroczny kalendarz alergika. Masz te objawy? Sprawdź, co i kiedy pyli

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie

Wielka wyprzedaż leżaków pod hotelem Forum. Tak żegnają się popularne miejscówki

Wielka wyprzedaż leżaków pod hotelem Forum. Tak żegnają się popularne miejscówki

Zobacz również

Ratunek dla cennych przyrodniczych obszarów k. Oświęcimia

Ratunek dla cennych przyrodniczych obszarów k. Oświęcimia

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie