"Stara Dama" znowu obnażona

W szlagierowo zapowiadającym się meczu 6. kolejki ligi włoskiej Napoli pokonało na własnym boisku obrońcę mistrzowskiego tytułu Juventus Turyn 2:1. To już trzecia porażka gości w tym sezonie. Zajmują oni dopiero trzynastą lokatę w tabeli.

W głównej roli wystąpił Gonzalo Higuain, który w 26 minucie asystował przy bramce Lorenzo Insigne, a w 62 minucie sam zdobył gola, pokonując Gianluigiego Buffona w sytuacji sam na sam. Miał też inne okazje do strzelenia bramki.

„Stara Dama” nie wykorzystała kilku sytuacji do pokonania Jose Reiny. Wprawdzie tuż po stracie drugiego gola do siatki trafił Mario Lemina, ale mocno osłabiony kadrowo zespół gości nie zdołał doprowadzić do remisu.

Roma, nadal grająca bez leczącego uraz ręki Wojciecha Szczęsnego, rozgromiła u siebie beniaminka ligi Carpi 5:1. Zastępującego Polaka Morgana De Sanctisa pokonał ładną „główką” były zawodnik rzymskiego zespołu Marco Borriello.

Wyniki: Napoli – Juventus 2:1 (1:0), Insigne 26, Higuain 62 – Lemina 63; Roma – Carpi 5:1 (3:1), Manolas 24, Pjanic 28, Gervinho 31, Salah 51, Digne 68 – Borriello 34.

Materiał oryginalny: "Stara Dama" znowu obnażona - Dziennik Polski