Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka 2023. Tak bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Co to był za bal w słynnej "Kolejówce"! Mamy zdjęcia

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Studniówka klas 4G oraz 4KL Zespołu Szkół nr4 w Nowym Sączu
Studniówka klas 4G oraz 4KL Zespołu Szkół nr4 w Nowym Sączu Monika Gurgul-Szubryt
Studniówka 2023. Maturzyści z Zespołu Szkół nr4 w Nowym Sączu bawili się do białego rana na studniówce. W wielkim balu brali udział uczniowie klas 4G oraz 4KL. Ten rozpoczął się tradycyjnym odtańczeniem poloneza. Tegoroczni maturzyści z pewnością na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień. Zobacz zdjęcia.

W lokalu Kaprys w Chełmcu uczniowie klasy 4G wraz z wychowawczynią Marią Janas oraz klasa 4KL z wychowawczynią Moniką Cisoń oraz zaproszonymi gośćmi bawili się na studniówce. To była niezwykła noc. Jak przystało na studniówkę były piękne kreacje, wyśmienite jedzenie i mnóstwo dobrej zabawy. Uczniowie bawili się do białego rana.

Bogata historia szkoły

Okres okupacji poczynił braki kadrowe w szeregach kolejarzy, jak również nie sprzyjał kształtowaniu nowych kadr. Nic więc dziwnego, że dynamiczne rozwijające się jednostki kolejowe w miarę upływu powojennych lat coraz bardziej zaczęły odczuwać braki rezerw z odpowiednim wykształceniem technicznym. Pod kątem realizacji planu sześcioletniego zaistniała w roku 1950 potrzeba stworzenia w Nowym Sączu nowej szkoły zawodowej stopnia licealnego. Władze oświatowe postanowiły zlikwidować II Państwowe Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, które mieściło się przy ul. Jagiellońskiej 63. Zorganizowano nowa szkołę pod nazwą Państwowe Liceum Mechaniczne II Stopnia.

1 września 1950 r. w tym samym budynku odbyła się inauguracja roku szkolnego Państwowego Liceum Mechanicznego II Stopnia. Założycielem szkoły i jednocześnie pierwszym dyrektorem, został Wojciech Kopczyński. Funkcję zastępcy dyrektora pełnił Antoni Uczkiewicz. Kadra nauczycielska liczyła 19 nauczycieli etatowych i 18 nauczycieli dochodzących z innych zakładów pracy. Naukę uczniowie rozpoczęli w pięciu oddziałach, w tym 3 godziny specjalności: obróbka metali skrawaniem oraz 2 oddziały: remont taboru.

Uruchomiono także dwa oddziały dla pracujących o specjalności remont taboru oraz remont urządzeń mechanicznych i kolejowych.

W pierwszym okresie Liceum Mechaniczne pracowało w bardzo ciężkich warunkach. Brak było pomocy naukowych i odpowiednich pomieszczeń na zajęcia warsztatowe.

Od 1 września 1951 r. szkoła przyjęła nazwę Technikum Mechaniczne, które podlegało Centralnemu Urzędowi Szkolenia Zawodowego w Warszawie. W tym samym roku została przeniesiona do budynku przy ul. Św. Ducha 6 ,który wcześniej był Domem Starców.

Od dnia 1 stycznia 1952 r. szkoła przeszła pod resort Ministerstwa i Komunikacji i otrzymała nową nazwę: Technikum Kolejowe Ministerstwa Komunikacji. Szkoła rozwijała się i kształciła młodzież, przygotowując ją do pracy w resorcie kolejnictwa. Zmianom podlegała także kadra nauczycielska, która powiększała swoje szeregi proporcjonalnie do potrzeb szkoły.

Jaworzyna Krynicka pełna narciarzy. Zobaczcie te widoki!

Jaworzyna Krynicka pełna narciarzy. Niesamowite widoki z naj...

Z dniem 1 września 1979 roku szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Zawodowych Dyrekcji Generalnej PKP. Na uwagę zasługuje fakt, że pracownia komputerowa uruchomiona w 1986 r. była pierwszą wśród szkół województwa nowosądeckiego.

W roku 2002 Technikum Kolejowe zostało przekształcone w Zespół Szkół nr 4.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska