Sukces polskich medyków na Tenisowych Mistrzostwach Świata Lekarzy

Iwona Krzywda
Materiały prasowe
Cztery medale zdobyli polscy lekarze w indywidualnych rozgrywkach 49. Tenisowych Mistrzostw Świata Lekarzy, które odbyły się w Wilnie.

W dorocznych mistrzostwach medyków w tenisie ziemnym, które rozegrano w Wilnie, uczestniczyło ponad 400 zawodników z 28 państw z całego świata. Polskę reprezentowała 40-osobowa kadra lekarzy i lekarzy dentystów zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Tenisowym Lekarzy.

Polacy od wielu lat należą do światowej czołówki tenisowych mistrzostw. W tegorocznych zawodach, w konkurencjach indywidualnych nasi lekarze zdobyli cztery złote medale. Złote krążki wywalczyli: dr Olesja Szpak z Grodziska Wielkopolskiego (kategoria open), dr Agata Wojciuk z Łukowa (kategoria 40 plus), dr Robert Telega z Krakowa (w kategorii 40 plus ) oraz dr Marcin Krywiak z Wrocławia (w kategorii 45 plus ). Polacy zdobyli także medalowe miejsce w rozgrywkach deblowych i mikstowych.

-Dzięki tym zawodom dajemy przykład naszym pacjentom i pokazujemy, że zachęta "sport to zdrowie" to nie są puste słowa. I to niezależnie od wieku, bo tenisowe mistrzostwa rozgrywane są także w grupie wiekowej 80 plus. To dla nas także doskonała okazja na aktywny odpoczynek oraz odreagowanie od codziennych stresów towarzyszących pracy lekarzy – mówi dr med. Joanna Szafranek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy.

Jak poinformowała prezes Szafranek, sukcesem zakończyły się także wieloletnie starania polskich medyków o prawo do organizacji mistrzostw świata. Decyzją World Medical Tennis Society Polska będzie gospodarzem tenisowych zmagań medyków w 2024 roku.

Kraków. Szpital Uniwersytecki coraz bliżej przeprowadzki. Zo...