https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świniarsko rusza na krakowski sąd

Wojciech Chmura
Mieszkańcy wioski Świniarsko, grupa radnych z gminy Chełmiec oraz wójt Bernard Stawiarski wezmą we wtorek udział w godzinnej pikiecie jaka odbędzie się pod Sądem Okręgowym w Krakowie. Manifestacja ma związek z rozpoczynającym się tego dnia procesem cywilnym, jaki wójt gminy wytoczył właścicielowi firmy Ekomeks z Muszyny, wykonawcy kanalizacji w Świniarsku.

Czytaj też:

Spór wokół tej inwestycji między gminą a szefem firmy Stanisławem Klimkiem trwa od 2006 roku. Rozpoczął się jeszcze za kadencji poprzedniego wójta Chełmca.

Samorząd gminy zarzuca firmie Ekomeks, iż kanalizację w Świniarsku wykonała wadliwie i przez cały czas żąda gruntownej naprawy, na co Stanisław Klimek się nie zgadza.

Przedsiębiorca wielokrotnie podkreślał, że usterki usunął, a za skutki podłączenia się na dziko do kolektorów nie odpowiada.
Wójt Bernard Stawiarski żąda od Stanisława Klimka 22 milionów złotych odszkodowania. Jest gotów na ugodę pod warunkiem wykonania przez pozwanego gruntownego remontu kanalizacji. - Nasz klub radnych Zgoda zdecydował się na pikietę w Krakowie. Chcemy zaprotestować przeciwko opieszałości prokuratury, która sądownie musiała być zmuszona do wznowienia postępowania w sprawie kanalizacji po wcześniejszym umorzeniu sprawy - podkreśla radny Paweł Bogdanowicz. - Niepokoi nas działanie sądu, który odrzucił wniosek o zabezpieczenie roszczeń gminy na majątku właściciela firmy.

Na wyjazd autokarem do Krakowa jest już komplet uczestników protestu. Manifestacja została zgłoszona do władz miasta Krakowa.

Euro 2012 coraz bliżej! Zobacz, co będzie się działo w Krakowie

Nowa lista leków refundowanych**[SPRAWDŹ!] **

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

...
Zamknąć to Stawiarskiego
m
mądry po szkodzie
myślę że prokuratura będzie obiektywnie na to patrzeć
A
ABC
Protesty w Świniarsku były od początku,zapoczątkowały je miejscowe wodociągi a Gmina je zlekceważyła.
Przecież to gmina wydawała decyzje o waunkach technicznych przyłaczy i podpisywała umowy na zrzut ścieków a jak sie okazałao kanalizacja była nieodebrana.
Skoro nikt nie dopilnowal inwestycjii do kogo pretensje.Szybko podłączyć by pozyskac środki.
Finał jest jaki jest,kanalizacja nie była pomysłem Pana Stawiarskiego i jego sztabu to sie tym nie interesowali czego nie można powiedzieć o Orliku i Hali sportowej.
Gmine reprezentuje Rada Gminy ,Komisja Rewizyjana a czym sie zajmowli trzeba zapytac tych Panów co w nich zasiadal 2006-2010.
Jedno nieistotne pytanie:
Dlaczego nie pozwolono wykonawcy dokonczyć inwestycji i dokonać naprawy usterek skoro były podnoszone przez wodociągi , które od pocżatku protestowały w obronie ujecia wód.
Tak się zdarzyło ,że akurat inwestycja zbiegła się z wybormi do Rad Gminy na Wójta a wodociągi od początku broniły swoich interesów a przecież mogły protestować i niedopuścić do inwestycji,czy nie o to chodziło?
Tak się składa że Sądeckie Wodociągi rozpoczynają budowe kanalizacji I SIECI WODOCIĄGOWEJ w podsądeckich gminachj,Nawojowej , podwyższając ceny za wode w Nowym Sączu bo zarządzają tymi sieciami.
Tylko nie wiadomo kto zarządza wodociągami w Świniarsku,które napewno nie zazrądzają kanalizacją w Świniarsku.
Bomba ekologiczna jednak tyka, zakopana przez wykonawce a odpalona przez Gmine.:-)
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska