Zespół, będący forum wymiany opinii między rowerzystami, drogowcami i urzędnikami, powstało po serii rowerowych blokad tarnowskich ulic. Cykliści domagali się w ich trakcie między innymi poprawy bezpieczeństwa na wytyczonych dla nich trasach w Tarnowie.
Efekt pierwszych spotkań zespołu? - Koszt wszystkich zaplanowanych na bieżący rok inwestycji rowerowych to ponad 2 miliony złotych - informuje Dorota Kunc-Pławecka, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.
Najpoważniejsze zadanie stanowi odnowienie nawierzchni szlaku pieszo-rowerowego przy ul. Krakowskiej (od Koszyckiej do Przemysłowej) oraz wyznaczenie takiej trasy od ul. Liściastej do Krakowskiej. W bieżącym roku dokończona zostanie również budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Poprawę komfortu poczuć powinni również korzystający z rowerowego szlaku wzdłuż ul. Wyszyńskiego i Czystej. Nawierzchnia najstarszej w mieście ścieżki rowerowej z prawdziwego zdarzenia jest w coraz gorszym stanie.
Amatorzy jednośladów doczekają się także spełnienia postulatów obniżenia krawężników - na ul. Lwowskiej (przy Mostowej), Szujskiego (obok gimnazjum), Elektrycznej, Krakowskiej (przy Pułaskiego) i al. Solidarności (przy Nowym Świecie).
Czytaj także: Tarnów. Lawety już nie będą zajmować miejsc parkingowych?
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Były ubek podejrzany o podpalanie kobiety
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy