Inicjatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Konsultacje wyłonią osoby, które zakwalifikują się do programu "Leczenie stwardnienia rozsianego" realizowanego m.in. przez Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. Centralna rejestracja telefoniczna prowadzona jest pod nr. tel. 513 173 192 w godz. 10-20.
Zobacz także: Tarnów: wiosną ul. Narutowicza pójdzie do remontu
- Dzięki niej pacjenci spełniający kryteria określone przez Narodowy Fundusz Zdrowia będą kierowani na konsultacje neurologiczne do ośrodka mogącego rozpocząć leczenie w najkrótszym czasie - mówi dr Stanisław Rusek, znany neurolog, który współpracuje z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Choroba dotyka głównie osoby między 20. a 40. rokiem życia. W Małopolsce na stwardnienie choruje ok. 3300 osób.
- Stwardnienia nie można wyleczyć, jednak istnieją preparaty, które wpływają na zahamowanie postępu choroby, spowalniają jej przebieg. Osoby ze stwardnieniem rozsianym korzystające z odpowiedniej terapii i rehabilitacji mogą prowadzić normalne, aktywne życie - tłumaczy Grzegorz Osucha, przewodniczący tarnowskiego koła Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Matkobójca stanie przed sądem
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy