https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. W Azotach otwarto nową instalację. Kosztowała 100 milionów złotych [ZDJĘCIA]

Paweł Chwał
W środę (18 grudnia) uroczyście otwarto nową inwestycję na terenie tarnowskiej fabryki Grupy Azoty. To wybudowana kosztem 100 milionów złotych wytwórnia tworzyw modyfikowanych.

FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA

Poprzez modyfikację wytwarzanego w Tarnowie poliamidu oraz innych tworzyw, w wytwórni będą powstawały specjalistyczne tworzywa modyfikowane, które mogą być wykorzystywane m.in. w branży motoryzacyjnej, przemyśle maszynowym, elektronice i produkcji artykułów gospodarstwa domowego a także w budownictwie.

Nowa instalacja powstała w ciągu zaledwie 1,5 roku, a jej moc produkcyjna wyniesie 50 tys. ton rocznie.

- Produkcja nawozów jest i pozostanie podstawowym obszarem naszej działalności. Konsekwentnie dążymy jednak do optymalizacji portfela produktowego poprzez stałe ulepszanie aktualnych produktów. Ale stawiamy też na rozwój tworzyw, aby dywersyfikować przychody i rozwijać innowacyjne produkty. Właśnie dlatego w Tarnowie zrealizowaliśmy inwestycje związane z poliamidami i tworzywami modyfikowanymi, a w Policach budujemy wytwórnię polipropylenu – mówił podczas uroczystego otwarcia nowej instalacji Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Jak wyjaśnia, inwestycja wpisuje się w realizowaną od lat przez spółkę strategię przesuwania się od prostych produktów syntezy chemicznej do zaawansowanych i nowoczesnych materiałów, pozwalających lepiej zaspokajać potrzeby innowacyjnej gospodarki.

- Dzięki niej będziemy mogli realizować dużo większe i bardziej wymagające projekty odpowiadając na zapotrzebowanie naszych klientów na specjalistyczne tworzywa - przekonuje Wardacki.

Przy produkcji tworzyw modyfikowanych wykorzystywane mają być najnowsze, dostępne technologie, a nad wszystkim czuwać ma doświadczona kadra, którą dysponuje tarnowska spółka. Partnerem biznesowym i technologicznym projektu jest niemiecka firma Akro Plastic GmbH.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Rolnik

I co więcej plastiku, PGR wskrzesić.

Jarosław Jarosław jaroalaw

G
Gisc

Wykupić trochę akcji AT przez rząd tak żeby nie można było przeprowadzić wrogiego przejęcia prze Rosyjskie spółki.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska