Wojciech Wardacki został nowym prezesem Grupy Azoty. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego w piątek Mariusza Bobera, który kierował chemicznym koncernem przez ostatnie 10 miesięcy.

Decyzja o zmianie prezesa zapadła podczas piątkowego posiedzenia Rady Nadzorczej spółki.

Nowy powołany prezes ma 56 lat i posiada wieloletnie doświadczenie w przemyśle chemicznym. Zasiadał zarówno w zarządach jak i radach nadzorczych spółek tej branży. Był m.in. prezesem Zarządu Zakładów Chemicznych Zachem S.A., członkiem Zarządu Ciech S.A. a od kwietnia jest prezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

W przeszłości - jak wynika z oficjalnego komunikatu na stronie internetowej Grupy Azoty - był również członkiem rad nadzorczych takich przedsiębiorstw, jak: PKP S.A. czy Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych. Od lutego tego roku przewodniczy Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A.

Prezes Wardacki ukończył Uniwersytet Szczeciński, gdzie był również adiunktem w Instytucie Ekonomiki Transportu. Na tej uczelni zdobył także tytuł doktora nauk ekonomicznych. Był stypendystą w Instytucie Transportu Uniwersytetu Kolońskiego oraz wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Szczecinie. Pełnił funkcję posła na Sejm I kadencji.

- Zarządzanie nie zna pojęcia rewolucji. Jako zadanie stawiam sobie dokończenie pełnej integracji Grupy, do której wchodzą cztery firmy, zachowując ich niezależność oraz umocnienie jej pozycji na rynku - zapowiedział nowo powołany prezes.

Za pośrednictwem internetu z załogą i dotychczasowymi współpracownikami z zarządu spółki pożegnał się odwołany w piątek Mariusz Bober.

- W trakcie moich działań na rzecz spółki wielokrotnie podkreślałem, że my dzisiaj jesteśmy tylko jedną ze zmian w sztafecie pokoleń i nasza duma z Grupy Azoty tak naprawdę jest dumą tych wszystkich, którzy byli przed nami. Teraz z radością i dumą ustępuję miejsca kolejnym menadżerom, dla których praca w Grupie Azoty, tak jak dla mnie, znaczyć będzie o wiele więcej niż zwykłe wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Będę im szczerze kibicował - napisał. Prezesem Grupy Azoty był od lutego.