Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tarnowianie kibicują Martinovi Vaculikowi [ZDJĘCIA]

Roman Kieroński
W tegorocznym cyklu zawodów Grand Prix - już na pełnych prawach startował będzie reprezentant "Jaskółek" Martin Vaculik. Występujący w barwach Unii Tarnów urodzony w roku 1990 w Żarnovicy słowacki żużlowiec w ub. roku przebojem wdarł się do światowej czołówki.

W turnieju Grand Prix w Gorzowie zastąpił kontuzjowanego Jarosława Hampela i zwyciężył przed późniejszym mistrzem Chrisem Holderem, Bartoszem Zmarzlikiem i Tomaszem Gollobem. W finałowym wyścigu wystąpił po raz drugi w Terenzano, ale tym razem przegrał z Lindbaeckiem, Sajtfudtinowem i Hancockiem.

W sześciu (z 12) startach zdobył 67 punktów, zajął 11 miejsce i wyprzedził kilku żużlowców startujących w całym cyklu. W Grand Prix Challenge na torze w Gorican zajął wprawdzie nie premiowane bezpośrednim awansem ósme miejsce (wygrał Krzysztof Kasprzak przed Matejem Zagarem i Nielsem K. Iversenem) ale jego wcześniejsze występy docenili działacze BSI i przyznali mu stałą dziką kartę. Największe sukcesy Vaculika to: zwycięstwo w Grand Prix w Gorzowie, brązowy medal Indywidualnych ME Juniorów, tytuł indywidualnego mistrza Czech, zwycięstwo w turnieju Zlatej Prilby. Drużynowy mistrz Polski z Unią Tarnów. W sezonie 2013 będzie startował także w Elit Vetlanda (Szwecja), Holsted (Dania) i AK Divisov (Czechy).

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!