Tatry. Niedźwiedź zaatakował turystów [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Jan Latała

Niedźwiedź zaatakował dwójkę czeskich turystów w Tatrach Zachodnich w Słowacji - informuje Horská záchranná služba (HZS). Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wcześnie rano w środę ratownicy HZS zostali zaalarmowani przez czeskich turystów, których we wtorek wieczorem zaatakował niedźwiedź.

Para chciała przenocować w górach i rozbiła namiot przy Bystrych Stawach w Tatrach Zachodnich.

Po ataku zwierzęcia Czesi rzucili się do ucieczki, w trakcie której poobijali się i podrapali. Udało się im jednak bezpiecznie ukryć w kosodrzewinie. Tam spędzili całą noc.

Rano dotarło do nich pięciu ratowników. Musieli być bardzo ostrożni ponieważ niedźwiedź cały czas krążył po okolicy. Turyści byli zmęczeni i przemarznięci. Zostali sprowadzeni do Podbanskiego.

Źródło: HZS.sk

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.08.2018, 15:43

A ludzie z Marsa przylecieli?

19.09.2016, 15:13

Niedźwiedź był u siebie.

08.09.2016, 09:03

@wetlina możesz podać konkretnie gdzie i kiedy w Tatrach miały miejsce te 3 ataki w ostatnim roku? Ponadto 2 a 3 to bardzo duża różnica. Więc 2 razy czy 3? ... a może tylko coś gdzieś szłyszałeś/szłyszałaś i tak teraz powtarzasz?

08.09.2016, 08:58

i pewnie jeszcze wieczorem zajadali się konserwą albo pasztetem :D nic dziwnego, że misiek podszedł. Wiadome jest, że jedzenie trzyma się z daleka od namiotu! Zresztą co to za pomysł nocować w parku narodowym i robić biwak?

08.09.2016, 08:50

@taterniczka mogę Cię zacytować: "najpierw sprawdź potem cwaniakuj" i powiedzieć że tyczy się to Ciebie.
Otóż na Słowacji ubezpieczenie w górach jest DOBROWOLNE i nikt nikogo nie zmusza do jego wykupienia. Jeżeli je już sobie kupisz to i tak może się okazać, że za akcję ratowniczą zapłacisz bo akurat w ogólnych warunkach jest wyłączenie ochrony w niektórych przypadkach /np. rażące niedbalstwo/.
A wypłatę za uszczerbek na zdrowiu to już dostaniesz tylko i wyłącznie jeżeli ubezpieczenie rozszerzysz o dodatkowe NNW i to jeszcze w wielu przypadkach gdy będzie to trwały uszczerbek na zdrowiu.

08.09.2016, 08:42

////////////////

07.09.2016, 21:03

Bo większość tych ubezpieczeń zwraca tylko koszty akcji w razie nieszczęśliwego wypadku. A tu żadnego wypadku nie było, a do tego przekroczyli przepisy parkowe, bo u Słowaków też nie wolno na dziko biwakować.

07.09.2016, 20:37

A może to turyści władowali się w naturalne siedlisko niedźwiedzia na terenie parku narodowego?

07.09.2016, 17:00

W ostatnim roku zanotowano 3 ataki niedzwiedzi na ludzi w Bieszczadach. Przynajmniej 2-3 ataki w Tatrach. Podobno niedzwiedzie powinny omijac ludzi z daleka wiec cos tu nie gra.

07.09.2016, 15:28

Na Słowacji nie ma obowiązkowego ubezpieczenia w górach.
Akcje ratunkowe ZHS są odpłatne, a te z udziałem helikoptera mogą wynosić nawet do 10.000 euro.

Masz ubezpieczenie - to w razie czego pokryje ci koszty.
Nie masz - bulisz ze swojej kieszeni..... twój wybór.
Obowiązku nie ma.
Oczywiście w umowie ubezpieczeniowej zawarte są warunki, jeśli ich nie będziesz przestrzegać ubezpieczyciel nie pokryje kosztów akcji.
Nie ma zmiłuj.

07.09.2016, 14:51

To nie jest tak, że góry są dla misiów, a doliny dla ludzi.
Kiedyś niedzwiedzie zamieszkiwały całą Polske, ale na nizinach zostaly już wybite.
W każdym razie, idąc w góry warto mieć przy sobie broń, a może przynajmniej gaz.
Tym bardziej że niedźwiedź to gatunek niezagrożony wyginięciem.

07.09.2016, 14:21

Pewnie wyczul ten smrod alimenciarza.

07.09.2016, 14:18

"celowe naruszenie przepisów" - a więc ubezpieczenie bierze w łeb... to jak po pijaku rozwalisz samochód to nici z ubezpieczenia... Jak bez zezwolenia schodzisz ze szlaku i rozbijasz się w PN - to nici z ubezpieczenia - proszę czytać ze zrozumieniem. Także najpierw sprawdź potem cwaniakuj !!

07.09.2016, 14:18

Góry są dla misiów, doliny dla ludzi. Nie pchajcie się tam gdzie miśki mają swój teren.

07.09.2016, 14:00

Na Słowacji nie płaci się za akcje !! Na Słowacji obowiązkowe jest ubezpieczenie w górach, jak je wykupisz to za nic nie płacisz, a w razie uszczerbku na zdrowiu dostajesz odszkodowanie ! Także najpierw sprawdź potem cwaniakuj !!

07.09.2016, 13:09

to mieli... (na szczęście na Słowacji płaci się za akcje ratunkowe -a że tu miało miejsce celowe naruszenie przepisów) to kilkaset, a może i kilka tysięcy euro będą w plecy...)