https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tatry. Ostrzeżenie przed lawinami, może mocno sypać

pb
W Tatrach zrobiło się biało. Śniegu będzie przybywać
W Tatrach zrobiło się biało. Śniegu będzie przybywać kamery.topr.pl
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodny wydał ostrzeżenie, przed dużymi opadami śniegu, które mogą wystąpić na Podhalu. Opady przewidywane są w środę oraz w nocy ze środy na czwartek. TOPR w środę rano wydał zaś pierwsze w tym sezonie ostrzeżenie lawinowe.

"Prognozuje się wystąpienie na Podhalu opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Największe natężenie opadów wystąpi w dniu 05.10 oraz w nocy 05/06.10. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 10 cm do 20 cm." - czytamy w komunikacie.

W Tatrach po ostatnich opadach śniegu już zrobiło się biało. Temperatura wysoko w górach jest minusowa.

TOPR wydał ostrzeżenie przed lawinami

Powyżej 1700 m n.p.m. mogą wystąpić lawiny - ostrzega TOPR wydając pierwszy w tym sezonie komunikat o zagrożeniu lawinowym. Ratownicy apelują aby planując wycieczki turyści śledzili prognozy pogody i dobierali cele do aktualnie panujących warunków.

W górach spadł śnieg. W Tatrach lawinowa dwójka [AKTUALIZACJ...

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska