Tauron 1. Liga siatkarzy. AZS AGH Kraków - LUK Politechnika Lublin. Lider za mocny dla krakowian [ZDJĘCIA]

art
AZS AGH Kraków - LUK Politechnika Lublin
AZS AGH Kraków - LUK Politechnika Lublin Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu Tauron 1. Ligi siatkarze AZS AGH Kraków przegrali na swoim parkiecie z prowadzącą w tabeli ekipą LUK Politechniki Lublin. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

AZS AGH Kraków - LUK Politechnika Kraków 0:3 (16:25, 17:25, 19:25)
AZS AGH:
Buczek, Śnieżek, Piwowarczyk, Macyra, Dębski, Jóźwik, Stąsiek (libero) oraz Czyrek (libero), Fenoszyn, Kraut, Janusz, Grzymała, Borkowski, Michalak.
LUK Politechnika: Mehić, Rusin, Ziobrowski, Sterna, Pająk, Stajer, Majstorović (libero) oraz Durski, Romać, Cabaj (libero), Seliga, Wachnik.

Faworyzowani goście wygrali bez większych problemów. W pierwszym secie od stanu 8:7 zaczęli budować przewagę, która szybko urosła do bezpiecznych rozmiarów (9:16).

W drugim secie miejscowi ze stanu 2:6 doprowadzili do 9:10. Przyjezdni szybko odzyskali inicjatywę i znów pewnie wygrali. A w kolejnej partii dyktowali warunki (3:10), a w drodze do zwycięstwa nie przeszkodził zryw krakowian, którzy zbliżyli się na 16:19.

Najwięcej punktów dla AZS AGH zdobył Mateusz Śnieżek - 10. W ekipie gości pod tym względem wyróżnił się Paweł Rusin - 15 pkt.