
Pogoń Szczecin - 7,38 mln euro
W tym sezonie Portowcy rozbili bank, bo sprzedali pięciu piłkarzy za łączną kwotę 7,15 mln euro. Najdroższym z nich był Sebastian Walukiewicz wart 4 miliony. Pogoń zdecydowała się jednak na spore wydatki, bo sprowadziła Adama Buksę za 350 tysięcy euro i Zvonimira Kozulja za 300 tysięcy euro. Biorąc pod uwagę dawną sprzedaż Jakuba Czerwińskiego i pozyskanie kilku piłkarzy, bilans Portowców wygląda świetnie.

Jagiellonia Białystok - 8,63 mln euro
Wicemistrz Polski regularnie sprzedawał piłkarzy za duże pieniądze. Pierwszym dużym transferem był Dani Quintana za 700 tys. euro, następnie Bartłomiej Drągowski za 2,5 miliona, a także m.in. Patryk Tuszyński (1 mln) i Karol Świderski (2 mln). Białostoczanie odważnie również wyciągają pieniądze z klubowej kasy, bo tylko w ostatnich dwóch latach wydali ok. 2,5 miliona euro. Najdroższymi z nich byli Nemanja Mitrović za 600 tysięcy, oraz Martin Kostal z Jesusem Imazem w pakiecie za ok. 700 tysięcy.

Cracovia - 7,5 mln euro
Ostatnie trzy lata to dla Pasów świetny okres. Najpierw sprzedaż Bartosza Kapustki do Leicester za 5 milionów, a następnie kolejny zarobek w wysokości 3,5 miliona w postaci Krzysztofa Piątka. Cracovia zdecydowanie postawiła jednak na transfery gotówkowe, a wśród największych pojawia się nazwisko Jaroslava Mihalika (850 tys.), który pod Wawelem nie pokazał nic ciekawego. Pozostali piłkarze kosztowali jednak znacznie mniej - na tyle, by bilans transferowy klubu wyszedł na jeden z lepszych w Ekstraklasie.

Wisła Kraków - 6,3 mln euro
Biała Gwiazda regularnie sprzedawała najlepszych piłkarzy. W 2014 roku zyskała 1,4 mln euro na transferze Michała Chrapka, później budżet był zasilany sprzedażą m.in. Richarda Guzmicsa za 1 milion euro i Petara Brleka za 2,2 mln euro. Transfery przychodzące były w większości darmowe. Największa kwota za pozyskanie piłkarza to 400 tysięcy euro, lecz biorąc pod uwagę, że był nim Petar Brlek, można tu mówić raczej o inwestycji.=