https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ten niezwykły dom w Bochni to połączenie tradycji i nowoczesności

Anna Kowalska
Niezwykły dom i piękne widoki na Beskid Wyspowy, dom w Bochni projektu Górnik Architects jest laureatem konkursu na najlepszą architekturę Małopolski
Niezwykły dom i piękne widoki na Beskid Wyspowy, dom w Bochni projektu Górnik Architects jest laureatem konkursu na najlepszą architekturę Małopolski nowoczesnastodola.pl
Dom w Bochni usytuowany w sąsiedztwie Szlaku Architektury Drewnianej Małopolski to połączenie tradycji z nowoczesnością, duże i przytulne przestrzenie, dobry dostęp dla światła i piękne widoki za oknem - czego chcieć więcej? Zobaczcie ten niezwykły na kilku ujęciach.

FLESZ - Najmłodsi wracają do szkół

Autorów projektu, pracownię architektoniczną Górnik Architects, zainspirowało zarówno lokalne dziedzictwo, jak i piękny krajobraz Beskidu Wyspowego. Tak powstał unikatowy kompleks mieszkalny łączący nowoczesny dizajn i funkcjonalność.

"Bocheński dom to dwa równolegle budynki - mieszkalny i gospodarczy, spięte szklanym łącznikiem, będącym niejako symbolem scalającym dwie epoki a jednocześnie dzięki swej przezierności niezobowiązująco anonsującym przestrzeń ogrodu" - pisze o projekcie portal nowoczesnastodola.pl.

Dom w Bochni składa się z salonu z częściowo otwartą kuchnią, które łączy długi korytarz, pracowni, pokoju gościnnego i pomieszczenia gospodarczego. Na poddaszu ulokowana została strefa intymna z garderobami, sypialniami i dwiema łazienkami.

Nowoczesne wnętrza, duże przestrzenie, których nie ograniczają ścianki działowe nabierają przytulnego charakteru dzięki wykończeniom i dodatkom wykorzystanym w aranżacji.

Projekt przypadł do gustu zarówno ekspertom - jest laureatem konkursu na najlepszą architekturę Małopolski, jak i miłośnikom nowoczesnej architektury.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu nowoczesnastodola.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
jml13060

Ciekawe, jak tam jest w środku zimą, przy dzisiejszych minus 15'C na zewnątrz? Wielkie szklane tafle na całej ścianie to zapewne słaba izolacja cieplna i wysokie rachunki za ogrzewanie. W górskich surowych klimatach zawsze budowano domy z dużymi piecami i małymi okienkami. Najczęściej podwójnymi, plus drewniane okiennice. W Alpach, Sudetach też tak budowano. Zastanawia mnie to, czy nasi dzielni architekci silili się na oryginalność i "nowoczesność", przymykając oko na prawa fizyki? Owszem, można wyruszyć w góry w modnym stroju eksponującym piękne kształty, w samych szortach, biustonoszu i klapkach na nogach, ale ... GOPR może nie zdążyć z pomocą. :)

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska