Piotr Rutkowski
Magda Linette przegrała drugi finał w ciągu półtora miesiąca
Magda Linette przegrała drugi finał w ciągu półtora miesiąca Arun Sankar/AFP/East News
Magda Linette przegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto 6:7, 6:4, 1:6 w finale turnieju WTA 125 w meksykańskim Tampico (pula nagród: 115,000 dolarów). Polsko-włoska batalia trwała przeszło 2,5 godziny.

To było pierwsze starcie obu pań.

Stracone szanse Polki

W pierwszym secie do stanu 4:3 dla Polki obie przegrały po razie swoje serwisy. Potem w gemie Włoszki nastąpiło przełamanie na korzyść Linette, która w następnym gemie serwowała na seta. Niestety została przełamana. Ostatecznie doszło do tiebreaka, w którym poznanianka prowadziła już 5:1, by potem przegrać 6 punktów z rzędu...

Druga partia była zdecydowanie spokojniejsza w porównaniu do premierowej. Nastąpiło tylko jedno przełamanie na korzyść Polki. Natomiast trzecia odsłona to już koncert jednej aktorki, i zdecydowane zwycięstwo Włoszki.

Tym samym podopieczna Marka Gellarda nie wywalczyła swojego pierwszego tytułu rangi WTA 125 w obecnym sezonie. Ogółem ma jeden taki skalp (Ningbo 2014). Do tego posiada dwa triumfy w turniejach rangi WTA 250 (Nowy Jork 2019 i Hua Hin 2020).

Tegoroczny bilans Linette to 39 zwycięstw i 29 porażek. W poniedziałek powinna znaleźć się na 50. pozycji w rankingu WTA.

Dla poznanianki turniej w Tampico był ostatnim przed Billie Jean King Cup (7-13.11). Oprócz niej nasz kraj reprezentować będą: Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska i Martyna Kubka. Polki zagrają w grupie z USA (9 listopada) i Czechami (10 listopada).