Tokarnia. Podpalił dom. Jest podejrzany o usiłowanie...

  Tokarnia. Podpalił dom. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa członków rodziny

  Zdjęcie autora materiału
  Katarzyna Hołuj

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Tokarnia. Podpalił dom. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa członków rodziny
  1/3
  przejdź do galerii
  Jak się okazuje, pożar, który wybuchł w miniony wtorek nad ranem w jednym z gospodarstw był skutkiem podpalenia. Podejrzany o to jest jeden z bliskich rodziny, która tam mieszkała.
  O pożarze pisalismy informowaliśmy we wtorek. Ogień zajął cały budynek gospodarczy i stodołę oraz dach na domu jednorodzinnym.
  Domownicy zdążyli w porę opuścić budynek. Strażakom udało się też wynieść mienie, w tym dwie butle z gazem.

  Prokuratura Rejonowa w Myślenicach, która prowadzi śledztwo przeciwko Ryszardowi K., podejrzewa, że usiłował dokonać zabójstwa czwórki członków swojej rodziny, podpalając przedmioty znajdujące się na poddaszu domu i wywołując w ten sposób pożar.
  On sam, jak ustalili śledczy, prowadzi wędrowny styl życia.

  Do jego zatrzymania doszło w dzień, kilka godzin po ugaszeniu pożaru na terenie Tokarni. Było to tzw. zatrzymanie obywatelskie przez osoby, które podejrzewały, że to on był sprawcą pożaru. Wtedy mężczyzna zagroził tym osobom użyciem noża i spowodowaniem u nich obrażeń ciała, po to aby odstąpili od zatrzymania go (tego dotyczy kolejny podstawiony mu zarzut). Kiedy na miejsce przyjechała policja, nie stawiał już oporu.

  Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie, mężczyzna nie przyznał się on do popełnienia przedstawionych mu zarzutów. „W złożonych wyjaśnieniach potwierdził fakt podpalenia wskazując, że czyn ten miał stanowić formę protestu w związku z nierespektowaniem jego praw do domu i świadczeń. Zaprzeczył, aby jego zamiarem było pozbawienie życia osób znajdujących się w podpalonym domu” - czytamy w informacji rzecznika.

  W czwartek Sąd Rejonowy w Myślenicach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oferty pracy

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godziny każdego dnia na moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy,...rozwiń całość

  Moja ostatnia wypłata wyniosła 32746 € Działając online. Jestem studentem na pełny etat i pracuję przez dwie godziny każdego dnia na moim laptopie. Czuję się tak dobrze, zarabiając tyle pieniędzy, kiedy inni ludzie muszą pracować za dużo mniej. Aby uzyskać stanowisko, przepisuję ci reakcję już teraz! Więc po prostu podążajj za tą stroną ...

  .......... ❥❥❥ ❥❥ ❥❥❥ www.CashPay40.Comzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo