1 z 14
Przewijaj galerię w dół
![TOP 10 najlepszych gier na PlayStation 1 [NAJLEPSZE GRY NA PS1, PSX]](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/a6/86/5bf2c98b05d80_o_large.jpg)
2 z 14

10. Tony Hawk’s Pro Skater 2
Na przełomie wieków wszyscy jeździli na deskorolce. Jeśli nie na ulicy, to przed telewizorem lub komputerem. Druga część Tony'ego uzależniała od pierwszych minut. W pamięci zapada szczególnie znakomity soundtrack i... bolące kciuki.
3 z 14

9. Castlevania: Symphony of the Night
Najbardziej rozbudowana gra z serii platformówek opowiadających o łowcach wampirów. Prawdopodobnie najlepsza, ale też bardzo wymagająca. W Symphony of the Night wprowadzono wiele elementów znanych z gatunku RPG.
4 z 14

8. Silent Hill
Zamknięte pomieszczenia, ciasne korytarze, wszechobecna mgła. Taki był Silent Hill, który zadebiutował w 1999 roku. Przerażający survival horror, który straszył klimatem. Ale walki (i zagadek) nie mogło zabraknąć.