Trwa protest na krakowskim Rynku [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Ewa Sas

Od poniedziałku krakowski Rynek stał się jednym wielkim biwakiem. W pobliżu pomnika Adama Mickiewicza rozstawione zostały namioty. Przez najbliższy tydzień koczować w nich będą nie zgadzający się z polityką miasta i rządu mieszkańcy Krakowa.

Wśród protestujących znaleźli się między innymi przeciwnicy spopielarni zwłok w Podgórkach Tynieckich, lokatorzy kamienic komunalnych czy anarchiści.

Na Rynku Głównym urządzili sobie lokum. Mają tam karimaty, krzesła i leżaki. Dokumenty dotyczące protestu wpłynęły do Urzędu Miasta w terminie, lecz wątpliwości urzędników wzbudza tygodniowa okupacja centralnego miejsca Krakowa.

Miss Małopolski 2012! Zobacz zdjęcia ślicznych kandydatek i oddaj głos!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.07.2012, 15:49

znalazl sie znawca turystyki jakbys nie mial gdzie spac to moze wtedy zajalbs sie warzniejszymi sprawami niz turysci

24.05.2012, 10:32

to jedź sobie gdzie indziej głupi oszołomie!

24.05.2012, 10:25

kogo obchodzą turyści?mogą sobie myśleć co chcą! znalazł się zainteresowany losem turytów,spieprzaj dziadu!!!!!!!!

24.05.2012, 09:49

brawo popieram w pelni

23.05.2012, 14:03

To spójrz ponownie z punktu widzenia turysty który jest pierwszy raz w Krakowie i nie może skorzystać z uroków tego miasta z powodu pikniku kilku "bojowników o wolność". Spójrz ponownie z punktu widzenia mieszkańca który musi sie wstydzić za taki biwak. Spogladaj z kolejnych punktów widzenia jakimi są służby porzadkowe, wlasciciele kawiarnii, kafejek, sprzedawcy którym taki beznadziejny pomysl utrudnia życie... Czym ci wszyscy ludzie zawinili że grupa oszołomów utrudnia im zycie? Niczym! - darmozjady poprostu wyciągaja ręke i wołają "daj".

23.05.2012, 12:41

w zamach tez wierzysz?

23.05.2012, 12:26

nie jestem osobą protestującą - kiepsko dedukujesz :-/
zwyczajnie, potrafię spojrzeć na czyjąś sytuację z perspektywy innej niż swoja

23.05.2012, 11:22

TO SKANDAL ABY MIASTO DOPŁACAŁO DO INWESTYCJI WŁAŚCICIELI KAMIENIC A TYM SAMYM DO PODWYŻSZANIA CZYNSZU DO WYSOKOŚCI ABSURDALNYCH. MIASTO PRZYCZYNIA SIĘ DO ZWIĘKSZANIA ILOŚCI LUDZI BEZDOMNYCH !
SPRAWA NADAJE SIĘ DO NIK - SĄ TO PIENIĄDZE PODATNIKÓW.
DLATEGO POPIERAM WAS , WALCZYCIE W SŁUSZNEJ SPRAWIE !!!!!

23.05.2012, 08:48

same stare dziady ktore nie maja nic do roboty, tylko co najwyzej objechac na hale targowa

23.05.2012, 07:42

Od jutra ma byc ochlodzenie i burze - protest sie zapewne zwinie szybko jak spadnie pierwszy grad.

23.05.2012, 07:15

Ja potrafie o siebie zadbac i nie potrzebuje oglaszac swiatu "jak bardzo mi źle". Masz czas na protesty? - to raczej nie robisz wszystkiego by polepszyć swoją sytuację, tylko marnujesz czas. Idziecie na łatwizne i wyciągacie łapy w geście "daj! bo mi sie należy". Faktycznie takimi akcjami utrudniacie życie innym, w przyrodzie nazywa się takie organizmy żywe -szkodnikami. Nie znajdziesz uznania wśród ludzi myślących...

22.05.2012, 22:00

Popieram wasz protest !!!!
TO CO DZIEJE SIĘ Z LOKATORAMI PRYWATNYCH KAMIENIC PRZYPOMINA "EKSTERMINACJĘ" LUDZI STARSZYCH , BEZROBOTNYCH I CHORYCH !
SĘDZIOWIE ,LOBYŚCI BĘDZIECIE ODPOWIADAĆ ZA WASZE CZYNY JAK W REWOLUCJI FRANCUSKIEJ .BO WIERZĘ ŻE TEN CZAS NADEJDZIE .

22.05.2012, 22:00

Popieram wasz protest !!!!
TO CO DZIEJE SIĘ Z LOKATORAMI PRYWATNYCH KAMIENIC PRZYPOMINA "EKSTERMINACJĘ" LUDZI STARSZYCH , BEZROBOTNYCH I CHORYCH !
SĘDZIOWIE ,LOBYŚCI BĘDZIECIE ODPOWIADAĆ ZA WASZE CZYNY JAK W REWOLUCJI FRANCUSKIEJ .BO WIERZĘ ŻE TEN CZAS NADEJDZIE .

22.05.2012, 22:00

Popieram wasz protest !!!!
TO CO DZIEJE SIĘ Z LOKATORAMI PRYWATNYCH KAMIENIC PRZYPOMINA "EKSTERMINACJĘ" LUDZI STARSZYCH , BEZROBOTNYCH I CHORYCH !
SĘDZIOWIE ,LOBYŚCI BĘDZIECIE ODPOWIADAĆ ZA WASZE CZYNY JAK W REWOLUCJI FRANCUSKIEJ .BO WIERZĘ ŻE TEN CZAS NADEJDZIE .

22.05.2012, 21:46

pogadamy jak ty bedziesz się czegos domagał, a kazdy powie, ze ma cie w d***e, bo mu widoczek zasłaniasz

22.05.2012, 21:39

Wolnosc jednego konczy się tam gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego. Chciałbym nie mieć ograniczeń w postaci nawiedzonych oszołomów i zrobić zdjecie pomnika bez dodatków.

22.05.2012, 20:42

Każdy ma prawo protestowac tam, gdzie mu się podoba. Każdy ma prawo wyrażać co go boli w taki sposób, jaki uważa za stosowny. A taka forma, jaką widzimy, to najwyraźniej oznaka bezradności. Przypuszczam, że ci ludzie wykorzystali każdy mozliwy sposób, zeby załatwić swoją sprawę. Zamiast sie przejmować 'co powie sąsiad i turysta' zacznij się interesować czego ci ludzie chcą, o co im chodzi i może zobaczysz, ze w sa sprawy godne zainteresowania i obywatelskich postaw.

22.05.2012, 19:54

do protestujących : Nie należy mieć nałogów których nie można kontynuować..!

22.05.2012, 19:42

Takich to policja powinna spakować i wyrzucić. Co następne może sobie zrobimy "protest" noclegownie na Wawelu? Ciekawe co sobie pomyślą turyści jak zobaczą takie cos.......