Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzeci nabór klęskowy trwa do 20 listopada. ARiMR czeka na wnioski

AGW
pixabay.com
Po wrześniowym i październikowym naborze, przyszedł czas na kolejny. Od 6 do 20 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od tych, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych.

ARiMR realizuje poddziałanie "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" z PROW 2014-2020. "Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do właściwego oddziału regionalnego", tłumaczy Agencja.

Powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna - to klęski, w wyniku których powstałe szkody uprawniają do starania się o wsparcie. Maksymalna kwota pomocy z całego działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" w całym PROW 2014-2020 wynosi do 300 tys. zł. Co ważne, nie może przekroczyć poziomu 80% kosztów kwalifikowalnych.

ARiMR: W tym roku przewidywany jest jeszcze jeden nabór wniosków o takie wsparcie. Cykliczne ogłaszanie naborów umożliwia ubieganie się o pomoc finansową jak największej liczbie rolników poszkodowanych w tegorocznych kataklizmach.

Szczegóły na stronie ARiMR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Trzeci nabór klęskowy trwa do 20 listopada. ARiMR czeka na wnioski - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska