Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Oświęcimiu, Olkuszu i Wadowicach pierwsze były dziewczynki
Pierwszą urodzoną w 2022 roku mieszkanką powiatu oświęcimskiego była Blanka, córka Gabrieli i Rafała Żmudów z Witkowic w gm. Kęty. Przyszła na świat 1 stycznia o godz. 14.50. W chwili urodzenia Blanka ważyła 3030 g i miała 57 cm wzrostu. Radość rodziców była ogromna, a potęgowana dodatkowo tym, że to pierwsze ich dziecko.
- Nie spodziewaliśmy się, że córka przyjdzie na świat w nowym roku, bo termin porodu według badań mieliśmy na 24 grudnia
– mówi szczęśliwy tata Rafał Żmuda. Jak dodaje, sam jest ze stycznia i pomyślał sobie, że fajnie byłoby, gdyby córeczka urodziła się w tym samym miesiącu. I tak się stało ku radości 29-letniego pana Rafała i młodszej o rok żony Gabrieli.
Imię dla swojej latorośli wybrała mama. - Umówiliśmy się z żoną w ten sposób, że jeśli urodzi się córka, to imię wybiera mama, a jak syn to tata – dodaje Rafał Żmuda, którego udało się zagadnąć na okoliczność urodzin dziecka w trakcie przygotowań do powitania żony i córki. W Witkowicach czekała na nie z niecierpliwością także mama pana Rafała, czyli babcia Blanki Irena.
Tuż po urodzeniu Blanka otrzymała pierwszy prezent od dyrekcji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Był to sporych rozmiarów miś w koszulce z medalem i cyfrą 1 oraz datą urodzin i logiem oświęcimskiej placówki.
Dziewczynki urodziły się także w szpitalach w Wadowicach i Olkuszu. W tym pierwszym przyszła na świat 1 stycznia niedługo po północy - o godz. 1.52. Ważyła 3340 g i mierzyła 53 cm. Dłużej na pierwsze urodziny czekano w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Tutaj także dziewczyna urodziła się dopiero 3 stycznia o 9.30.
Podwójne szczęście w Trzebini
W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie jako pierwsi, 2 stycznia o godz. 2.30 urodzili się bliźniacy Jakub i Nikodem. Takie podwójne szczęście spotkało Monikę i Grzegorza Obroków z Trzebini. Nie są to ich pierwsze dzieci. Mają już dwójkę synów.
Były to jednocześnie pierwsze bliźniaki w Małopolsce. Z tej okazji gratulacje rodzicom przekazały władze samorządowe województwa małopolskiego a wraz z nimi wsparcie w wysokości 10 tys. zł.
Z kolei pierwszym Małopolaninem był Wojciech, syn Klaudii Kołodziejczyk z Krakowa, który urodził się minutę po północy 1 stycznia 2022 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Pałac w Grojcu znów idzie pod młotek. Od siedmiu lat nie udaje się go sprzedać
- Takie są skutki likwidacji trzech małopolskich rzek. Będzie katastrofa ekologiczna?
- Lista zakazów dla księży. Abp Marek Jędraszewski wydał dekret
- 21 kg narkotyków znaleziono w bananach w sklepie pod Oświęcimiem
- Wielka inwestycja AGH i nowe życie pałacu w Młoszowej. Koszt - prawie 14 mln zł
- „Bijemy rekordy” Pawła Korzeniowskiego na jubileusz 75-lecia Unii Oświęcim
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
