Na ostrężnickim półfinale dla mężczyzn startujących w zawodach były konkurencje sportowe: „taczkowy przełaj”, czyli przewożenie pluszowego miśka na dziecięcych taczkach oraz „ciężki mundial”, czyli toczenie piłek lekarskich. Dla kobiet przygotowano konkurencje "kuchenne". Na łyżce miały przenieść surowe jajko - oczywiście na czas. Następna konkurencja zwana "Wietrzyły prześcieradło” polegała na celowaniu piłką do wiaderka.
Rady Sołeckie i sołtysi układali słowa z wybranych liter oraz próbowali szczęścia w Kole Fortuny Skarbów Gminy Krzeszowice.
Zwyciężyło sołectwo Łany, II miejsce ex aequo zdobyły: Nowa Góra i Siedlec. Było też losowanie „szczęśliwej drużyny” do finału. padło na gospodarzy trzeciego półfinału - Ostrężnicę.
Zabawa integracyjna sołectw i osiedli miejskich w gminie Krzeszowice trwa od kilku tygodni. 18 sołectw i sześć miejskich osiedli zostało podzielonych na trzy grupy. Nie wszyscy reprezentanci docierają na miejsce zmagań, ale zabawa integracyjna trwa.
W pierwszym półfinale w Czernej rywalizowali: Czerna, Tenczynek, Wola Filipowska, Nawojowa Góra, Dębnik, Miękinia, nie dotarły os. centrum i os. Żbik. Do finału przeszły reprezentacje Czernej, Tenczynka i Woli Filipowskiej.
W drugim półfinale w Zalasiu z gospodarzami rywalizowali: Sanka, Dubie, Paczółtowice, Frywałd, Żary i osiedla Jurajskie i Parkowe. Do finału zakwalifikowali się przedstawiciele Zalasu, Dubia i Sanki.
W trzecim półfinale w Ostrężnicy z gospodarzami wystąpili reprezentanci sołectw: Łany, Nowa Góra, Siedlec, Filipowice, Rudno, osiedla Nowy Świat i Czatkowice.
W tych półfinałach rywalizują ze sobą i wybierają najlepszych, którzy zmierzą się w finale podczas pożegnania lata zaplanowanym na 24-26 sierpnia na placu targowym w Krzeszowicach.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Barometr Bartusia. Piękna twarz polskiego kapitalizmu
Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto,