https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie z naszego regionu prowadzą właśnie zimową rekrutację. Nie zwlekaj, aplikuj!

Paulina Szymczewska
Zastanawiasz się, w jakim kierunku chcesz się rozwijać? Czy kontynuować studia? A może pójść na kurs? Zapoznaj się z ofertą uczelni, które teraz prowadzą zimową rekrutację.
Zastanawiasz się, w jakim kierunku chcesz się rozwijać? Czy kontynuować studia? A może pójść na kurs? Zapoznaj się z ofertą uczelni, które teraz prowadzą zimową rekrutację. 123RF
Wiele uczelni z naszego regionu prowadzi obecnie rekrutację zimową, głównie na studia II stopnia, ale nie tylko. Zapoznać się z ich ofertą edukacyjną powinni wszyscy ci, którzy chcą uzyskać tytuł magistra, dokształcić się na kursach albo zdobyć nowe kwalifikacje.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!

Od cyberbezpieczeństwa po programy grantowe

Uniwersytet Jagielloński rekrutację zimową prowadził w tym roku akademickim na studia podyplomowe na kierunku enologia. Zajęcia rozpoczną się 1 marca. To jednak nie wszystko. Najstarsza uczelnia w Polsce prowadzi również rekrutację na kurs Blue Team Specialist, którego program zakłada zapoznanie uczestników z podstawami cyberbezpieczeństwa. Ta rekrutacja jest prowadzona niemal przez cały rok.

Ponadto Uniwersytet Jagielloński ma do zaoferowania programy grantowe prowadzone w szkołach doktorskich. W tym przypadku również kształcenie rozpocznie się w drugim semestrze roku akademickiego 2024/2025 (więcej informacji: irk.uj.edu.pl).

Cztery kierunki, wiele specjalności

Na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rekrutacja śródroczna rozpoczęła się 15 stycznia. Kandydaci zainteresowani rozpoczęciem studiów w lutym br. mogą wybierać spośród czterech kierunków oferowanych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

W ofercie studiów stacjonarnych II stopnia znajdziemy: edukację techniczno-informatyczną (specjalności: informatyka stosowana w technice, technologie internetowe i multimedialne, mechatronika, technika z informatyką – nauczycielska), gospodarkę przestrzenną, informatykę (specjalności: Data Science, cyberbezpieczeństwo) oraz inżynierię bezpieczeństwa (specjalności: bezpieczeństwo pracy, bezpieczeństwo techniczne). W ofercie studiów niestacjonarnych II stopnia są natomiast kierunki gospodarka przestrzenna oraz informatyka (specjalności: Data Science, cyberbezpieczeństwo).

Szczegółowe informacje o rekrutacji na UKEN można znaleźć na stronie www.uken.krakow.pl lub pod numerem tel. 12 662 60 93.

Studia po polsku i po angielsku

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie rekrutację zimową – na studia w języku polskim i angielskim – rozpoczął 2 stycznia. Na studiach stacjonarnych II stopnia jest ona prowadzona na następujących kierunkach: gospodarka przestrzenna, inżynieria jakości produktu, logistyka (specjalności: logistyka przedsiębiorstw międzynarodowych, menedżer logistyki), transport i spedycja, zarządzanie i inżynieria produkcji (specjalności: zarządzanie i inżynieria produkcji żywności, projakościowe zarządzanie produkcją, zarządzanie projektami w produkcji) oraz w języku angielskim: International Business, ESG In Finance, European Banking and Insurance in Digital Environment, Financial Accounting Accredited by ACCA, Financial Analytics, International Financial Managment, Global Business Services,Economic Diplomacy and Statecraft, International Studies, Global Human Resource Management, International Logistics.

Na studiach niestacjonarnych II stopnia UEK oferuje natomiast następujące kierunki: gospodarka przestrzenna, inżynieria jakości produktu, logistyka, transport i spedycja, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz po angielsku: International Business, ESG in Finance, European Banking and Insurance in Digital Environment, Financial Accounting Accredited by ACCA, Financial Analytics, International Financial Managment i Global Business Services.

Więcej informacji na temat konkretnych kierunków można znaleźć na stronie studiuj.uek.krakow.pl.

Od architektury krajobrazu aż po winogrodnictwo

W połowie stycznia rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Potrwa do końca lutego (w zależności od wypełnienia limitów miejsc). Uczelnia przygotowała 1005 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia i 585 miejsc na studiach niestacjonarnych II stopnia. Rekrutacja odbywa się na 23 kierunki studiów stacjonarnych II stopnia i 16 kierunków studiów niestacjonarnych II stopnia.

Oto lista kierunków: architektura krajobrazu, biogospodarka, bioinżynieria zwierząt, biotechnologia, dietetyka, etologia i psychologia zwierząt, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria mechatroniczna, inżynieria środowiska, leśnictwo, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ogrodnictwo, rolnictwo, sztuka ogrodowa, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, technologia żywności i żywienie człowieka, transport i logistyka, winogrodnictwo i enologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, zootechnika.

Studia II stopnia na oferowanych kierunkach trwają półtora roku (trzy semestry) lub dwa lata (cztery semestry) w zależności od kierunku i kończą się uzyskaniem tytułu magistra inżyniera lub magistra. Więcej informacji: rekrutacja.urk.edu.pl.

Informatyka o profilu praktycznym

Wyższa Szkoła Zarzadzania i Bankowości w Krakowie, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia, zimową rekrutację rozpoczęła 7 stycznia. Można aplikować na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe. Rozpoczną się one od marca 2025 r.

W ofercie WSZiB znajdziemy sporo nowości, a wśród nich m.in. takie kierunki jak przedsiębiorczość cyfrowa oraz komunikacja i psychologia w biznesie na studiach I stopnia oraz informatyka stosowana na studiach II stopnia (specjalizacje: technologie informatyczne w big data oraz software engineering i produkcja oprogramowania). Dodajmy, że informatyka stosowana to jeden z najnowszych kierunków na studiach magisterskich o profilu praktycznym. Więcej informacji: www.wszib.edu.pl.

Informatyka? Kosmetologia? A może pielęgniarstwo?

Zimową rekrutację prowadzi obecnie także Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, oferując studia niestacjonarne (start od semestru letniego) na kilku kierunkach. Na studiach I stopnia są to: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria oraz zarządzanie, a na studiach II stopnia: bezpieczeństwo narodowe, kosmetologia i pielęgniarstwo.

Rekrutacja na UAFM trwa do końca lutego. Nie ma limitu miejsc. Więcej informacji: rekrutacja.uafm.edu.pl.

Oferta dostosowana do oczekiwań lokalnego rynku pracy

Rekrutację zimową prowadzą również uczelnie spoza Krakowa. W Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu nabór na studia na semestr letni rozpoczął się 6 stycznia. Dotyczy kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji (studia II stopnia w formie niestacjonarnej).

Warto podkreślić, że MUP w Oświęcimiu, prowadząca wszystkie kierunki o profilu praktycznym, dokłada wszelkich starań, by jej oferta była dostosowana zarówno do oczekiwań aktualnego (lokalnego) rynku pracy, jak i samych młodych ludzi pragnących swoją przyszłość związać z wyuczonym zawodem. Stąd w ofercie uczelni nowy kierunek studiów: energetyka odnawialna i zarządzanie energią.

W tym roku oferta MUP wzbogaciła się również o studia podyplomowe z zakresu dietetyki onkologicznej i podstaw prehabilitacji. Ponadto od 2 stycznia do 20 lutego trwa rekrutacja na edukację zdrowotną (dwusemestralne studia podyplomowe) oraz przygotowanie pedagogiczne (trzysemestralne studia podyplomowe). Więcej: uczelniaoswiecim.edu.pl.

Z Certyfikatem Doskonałości Kształcenia

Rekrutację na nadchodzący semestr letni otworzyła Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Rozpoczęła się ona 13 stycznia i potrwa do 31 marca. Śledząc trendy wśród kandydatów polskich i międzynarodowych, uczelnia zdecydowała się na uruchomienie rekrutacji na kierunek informatyka (studia II stopnia). Oferuje on możliwość rozwoju na kilku specjalnościach: cyberbezpieczeństwo (odrębna ścieżka kształcenia), analityka IT w biznesie, bezpieczeństwo i sieci komputerowe CISCO, inżynieria produkcji oprogramowania oraz produkcja gier wideo. Więcej: wsiz.edu.pl.

69% zajęć w programie studiów stanowią zajęcia o charakterze praktycznym, a partnerem strategicznym kierunku jest firma Cisco – światowy lider w branży IT i sieci, który współpracuje z WSIiZ w Rzeszowie od blisko 25 lat.

Warto podkreślić, że kierunek otrzymał Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Zawsze dla studenta – doskonałość we wsparciu rozwoju studentów”. WSIiZ jest pierwszą i jedyną niepubliczną uczelnią wyższą uhonorowaną przez Prezydium PKA takim wyróżnieniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska