
Jedzenie
Wysokie temperatury nie służą jedzeniu, dlatego lepiej nie zostawiać go w samochodzie w upalne dni. Niektóre przekąski po prostu nieco zmienią konsystencję, wiele może zabrudzić wnętrze samochodu, a niektórymi, jeśli zdecydowalibyśmy się je zjeść, można się zatruć.

Napoje gazowane
Nie zostawiaj w samochodzie także napojów gazowanych, zwłaszcza w puszkach, bo wysoka temperatura może sprawić, że eksplodują.

Woda
Nawet wody lepiej nie zostawiać w nagrzanym samochodzie. Jeśli butelka nie jest fabrycznie zamknięta, pod wpływem ciepła w wodzie mogą namnażać się bakterie. Nie należy też ignorować ryzyka pożarowego, które może wystąpić, gdy na przezroczystą butelkę padają promienie słońca.

Urządzenia elektroniczne
Choć nawigację, laptopa czy smartfona raczej zabieramy ze sobą z samochodu, by nie padły łupem złodzieja, upały są kolejnym powodem, dla którego takich sprzętów lepiej nie zostawiać w aucie na dłużej. W wysokiej temperaturze baterie w takich urządzeniach mogą się rozładować, ale to nie jest największy problem. Upał nie sprzyja trwałości baterii i prowadzi do jej szybszego zużycia.
Jeśli jednak zapomnisz się i zostawisz na kilka godzin w nagrzanym samochodzie telefon, a on się rozładuje, poczekaj z jego ładowaniem i włączaniem do czasu, aż osiągnie temperaturę pokojową.