https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Krakowie niemal każdego dnia znika człowiek

Marcin Banasik
Andrzej Banas
Od początku roku zgłoszono w Krakowie zaginięcie 29 osób. Do tej pory udało się odnaleźć 24 żywe osoby. W dwóch przypadkach okazało się, że poszukiwani zmarli, a 3 osoby są wciąż poszukiwane.

12 lutego 60-letni Tadeusz Wilk wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał z nikim kontaktu. W dniu zaginięcia mężczyzna ubrany był w czarną bluzę, dżinsowe spodnie koloru niebieskiego, kurtkę koloru biało – czerwonego, czarną czapkę oraz ocieplane kalosze do kolan.

To jeden z ostatnich komunikatów krakowskiej policji w sprawie zaginiony. Podobnie wygląda większość apeli skierowanych do mieszkańców miasta, którzy mogą mieć informacje o poszukiwanych osobach.

W całym ubiegłym roku na policję dotarło 365 zgłoszeń o osobach zaginionych na terenie miasta. Udało się odnaleźć 338 osób żywych i ujawniono 11 zwłok. 16 osób nie udało się odnaleźć.

W poszukiwania angażują się nie tylko funkcjonariusze policji. Tak było w przypadku 26-letniego Pawła Tuli. Pod koniec grudniu ubiegłego roku w akcję poszukiwawczą na terenie dzielnicy Dębnik zaangażowały się grupy poszukiwawczo-ratownicze, straż leśna oraz strażacy ochotnicy.

Zaginieni z Małopolski 2019. Pomóż w poszukiwaniach! [ZDJĘCIA, RYSOPISY]Być może kogoś widziałeś? Sprawdź zaginionych z Małopolski, udostępnij galerię znajomym i pomóż w poszukiwaniach!

Lista osób zaginionych z Małopolski 2019. Możesz pomóc w ich...

Niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje. Na początku lutego tego roku jego ciało wyłowiono z Wisły na wysokości elektrociepłowni w Łęgu.

Najliczniejszą grupą zaginionych są osoby, które dobrowolnie zrywają kontakty z najbliższymi. Dlaczego porzucają swoje rodziny? Co powoduje, że wychodzą z domu bez pożegnania? Jak pomóc rodzinie poszukiwanej osoby?

- Ludzie młodzi giną z powodu niedopilnowania ze strony rodziców, często są to też ucieczki. Dorośli odchodzą, ponieważ nie radzą sobie z problemami. Do tego często dochodzą też stres i depresja - tłumaczyła Izabela Jezierska-Świergiel, koordynatorka kampanii w Fundacji ITAKA.

POLECAMY - KONIECZNIE fSPRAWDŹ:

FLESZ: Oddając krew ratujesz życie

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Fałszy­wy uśmiech twój jest cechą cha­rak­te­rys­tyczną dla złych ak­torów jak ty Pat. Na­wet naj­szczer­sza kry­tyka będzie o stok­roć lep­sza niż fałszy­wy komplement tu . Daj tyle minusów ile chcesz , po całej Polsce jeździsz i szukasz .
W
Ważka - ----.
Giną i będą ginąć , wpadają w pułapki zastawione przez członka grupy przestępczej . Dobry detektyw i prokurator generalny i zagadka rozwiązana . Był wieżieniu więc jest notowany a kim jest ? I kim są ludzie pracujący dla niego ? Panie z ul Chmieleniec -czekam na aresztowanie pana i zapomniałem o szczegule małym w Sądzie w Katowicach są akta jego oraz po gwałcie w Krakowie ta tajemnica która sama się wyjaśni oraz telefon komórkowy który miał wieżieniu 514 261 - - 4 reszta szukać numeru bo RODO . Pochodzi ze Śląska i ma 37 lat . Teraz Recydywista udaje bizmesmena by w łatwy sposób nawiązać kontakt z młodymi ludzmi .
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska