
Machina sztuki: Muzealne zakamarki - warsztaty dla dzieci
Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, ul. Nadwiślańska 2
sobota, godz. 11.30
Po co przychodzimy do muzeum? Jak wygląda muzeum i czemu służy? Jak się w nim zachować? Co w nim można robić, a czego nie wypada? Czy muzeum to przestrzeń wolności? Podczas wszystkich marcowych warsztatów będziemy konstruować, budować kolekcje, planować wystawy i zastanawiać się jakie są zasady współtworzenia muzeum.
Muzeum w ruchu
Czy muzealny eksponat może stroić miny albo tańczyć Kizombę? A jeśli przedmiot dostałby szansę na opowiedzenie swojej historii, jakby to zrobił? Co kryje się w obrazie ograniczonym ramami, kostiumie wiszącym w kącie muzealnej sali, rekwizycie teatralnym spoczywającym w gablocie? Będziemy szukać sposobów „ożywiania” rzeczy poprzez ruch, dźwięk, słowo. Jeśli chcecie posłuchać historii ukrytych w przedmiotach muzealnych – zapraszamy.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Detektywistyczny
Nowohuckie Centrum Kultury
niedziela, godz. 11.00-12.00
Jak zobaczyć niewidoczne?
Czy wiesz jak wyglądają w powiększeniu ubrania, sierść zwierząt czy włosy? Czy detektywi, by zobaczyć niewidoczne korzystają z magii czy nauki? Użyj mikroskopu, odkryj fascynujący świat, którego na co dzień nie widać gołym okiem.
Warsztaty dla dzieci powyżej 7 r.ż.

Alicja Majewska - Piosenki Korcza i Andrusa
Centrum Kongresowe ICE
niedziela, godz. 19.00
Trzy lata od wydania płyty „Żyć się chce” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus.
"Piosenki Korcza i Andrusa" to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia. Choć u Majewskiej, Korcza i Andrusa ważne są nie tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ale także, jak śpiewa Alicja - "wszystko, co kiedyś było i jest", to, co składa się na nasze małe światy, na to, jacy jesteśm

„Jezioro Słone” - premiera kinowa
Kino Kijów, CC Bonarka
Główną bohaterką „Jeziora Słonego” jest Helena. Od ponad czterdziestu lat jest żoną biznesmena Pawła. Mają troje dzieci, stabilność finansową, letni domek w lesie. Kiedy na jaw wychodzi, że mężczyzna ją oszukuje, Helena po raz pierwszy postanawia przejąć kontrolę nad swoim życiem. Okazję ku temu stwarza niespodziewana oferta prestiżowej pracy. Jej podjęcie może się również wiązać z okazją do zdrady męża. Czy Helena zdecyduje się zrezygnować z tak cennej dla siebie wierności?