To już po raz szósty krakowskie Wianki odbędą się w formule nawiązującej do francuskiego wydarzenia Fête de la Musique – Święta Muzyki.
– Nasz impreza nie tylko prezentuje muzykę w wielu zakątkach miasta, ale też po raz kolejny stawia na różnorodność artystów – odzwierciedlającą aktualny stan polskiej sceny muzycznej. Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich –
zapowiada Łukasz Lembas z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest organizatorem Święta Muzyki.
Najlepsze krakoskie memy. Czarny humor w Krakowie. Śmiać się...
Różne gatunki muzyczne
Tegoroczne Wianki gościć będą czołowych przedstawicieli różnych gatunków muzycznych. Hip-hop reprezentowany będzie przez katowickiego rapera Miuosha. W ramach Święta Muzyki zagra w Krakowie także projekt Fisz Emade Tworzywo, który zaczynał od rapu, by z czasem zwrócić się w stronę nowoczesnego electro-popu. Taneczną estetykę reprezentować będzie Natalia Nykiel oraz duet Flirtini wspierany przez czołówkę polskich wokalistek i wokalistów młodego pokolenia.
Kobiety rządzą w popie i rocku
Podczas tegorocznych Wianków nie zabraknie również silnej reprezentacji śpiewających kobiet. 22 czerwca w Krakowie wystąpi Barbara Wrońska, znana z duetu Ballady i Romanse i grupy Pustki, Misia Furtak, która niedawno nagrała swój debiutancki album, a także nagrodzona Fryderykiem za swój ostatni krążek „Migawka” Mela Koteluk. Największą gwiazdą wiankowych koncertów będzie Renaty Przemyk.
Najciekawsze zjawiska spod Wawelu
Święto Muzyki w Krakowie to także okazja do zaprezentowania lokalnych artystów. Pierwszym z nich jest zdobywający coraz większy poklask wśród fanów muzyki etnicznej Sokół Orkestar, specjalizujący się w muzyce bałkańskiej zaaranżowanej na instrumenty dęte. Patrick The Pan nagrywa dla prowadzonej przez Kayah wytwórni Kayax – i ma na swym koncie współpracę z Dawidem Podsiadło. Z kolei Limboski to podwawelski bard, którego często porównuje się do Macieja Maleńczuka. Jego specjalnością są drapieżne bluesy – choć zaaranżowane na nowoczesną modłę.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Barometr Bartusia. Zagadka bezrobocia - przedsiębiorcy chcą zatrudniać, a chętnych brak?
