Kierują samochody na inny pas
- Ruch w obie strony zakopianki będzie nadal prowadzony dwoma pasami ruchu. Kierowcy jadący w kierunku Krakowa lewym pasem na odcinku ok. 300 m zostaną skierowani „pod prąd”, na jezdnię prowadzącą w kierunku Myślenic. Pojazdy poruszające się prawym pasem pojadą dotychczasową jezdnią - wyjaśnia Kacper Michna, rzecznik krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Rzecznik zarządcy drogi dodaje, że samochody jadące w kierunku Myślenic pojadą dwoma pasami ruchu, które zostaną na odcinku około 300 m przesunięte w prawo, żeby zrobić miejsce dla dodatkowego pasa ruchu dla samochodów jadących w kierunku Krakowa.
- Taka organizacja ruchu potrwa do początku grudnia. Będziemy kontynuować prace związane z montażem elementów konstrukcji wiaduktu - dodaje Kacper Michna.
To już kolejne zmiany związane z montażem poszczególnych elementów wiaduktu na zakopiance. Montowanie ogromnych elementów konstrukcyjnych to widowiskowe prace.
Budowa wiaduktu nad zakopianką
Inwestycja realizowana w Gaju na zakopiance wiąże się z powstaniem wiaduktu nad drogą krajową nr 7 o długości ok. 122 m. Zastąpi on dotychczasowe skrzyżowanie drogi krajowej nr 7 z drogi powiatowymi - ulicami Zadziele i Widokowa. Przy okazji budowy wiaduktu powstanie chodnik dla pieszych o długości 750 metrów umożliwiający bezkolizyjne przemieszczanie się nad zakopianką w okolicy dotychczasowego skrzyżowania. Dodatkowo powstaną pasy włączania na drodze krajowej oraz nowa kanalizacja deszczowa.
- Ze względu na duże natężenie ruchu i ograniczoną widoczność obecne skrzyżowanie w Gaju to najbardziej niebezpieczne miejsce na dwujezdniowym odcinku DK7 Kraków - Myślenice. Codziennie przejeżdża tu prawie 60 tys. pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych - podkreślają przedstawiciele inwestora.
Koszt budowy węzła drogowego w tym miejscu zakopianki to prawie 32 mln zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa.
Pożar domu w powiecie krakowskim. Zaalarmowano sześć jednost...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Polska policja wymienia flotę!
