Program Misterium Męki Pańskiej:
- w Wielką Środę - Uczta u Szymona i Zdrada Judasza rozpoczną się o godz. 20.
- w Wielki Czwartek - o godz. 6 nabożeństwo z kazaniem i poświęceniem opłatków, tzw. Wieczerzy Pańskiej; o godz. 13 gorzkie żale i scena Umycia nóg Apostołom, a następnie procesja pasyjna do Pałacu Kajfasza i Wieczorny sąd „U Kajfasza”; Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie w Wieczerniku po zakończeniu Misterium (ok. godz. 17.30), natomiast w bazylice o godz. 19.30. Po mszach rozpocznie się całonocna adoracja Najśw. Sakramentu, zarówno w Piwnicy Domu Kajfasza, jak i w kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą, przygotowaną w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP w bazylice.
- w Wielki Piątek - o godz. 6 odbędzie się Poranny sąd „U Kajfasza”, a ok. godz. 8 wysłuchamy Dekretu „U Piłata”, następnie słowo pasterskie do Pielgrzymów skieruje abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Liturgię Męki i Śmierci Chrystusa ok. godz. 11.30 na wzgórzu Ukrzyżowania celebrować będzie bp Robert Chrząszcz. W Wielki Piątek Komunii św. zakonnicy udzielać będą w kaplicy MB Bolesnej od godz. 8 do zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku; Komunię św. będzie można wówczas przyjąć także na parkingu przy ołtarzu polowym.
- adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pana Jezusa na Wzgórzu Ukrzyżowania trwać będzie od zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku do Rezurekcji w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
- w Wielką Sobotę - w kaplicy św. Antoniego od godz. 8 do 16 (co 15 min.) będzie błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 15 zakonnicy pobłogosławią pokarmy przy szkole i kaplicy Płaczących Niewiast na Bugaju; Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w bazylice o godz. 19. Bernardyni proszą o przyniesienie ze sobą świec.
- w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - procesja rezurekcyjna pod przewodnictwem kustosza sanktuarium, o. Gracjana Kubicy rozpocznie się (jeśli pogoda na to pozwoli) przy Grobie Pana Jezusa o godz. 6. Po procesji sprawowana będzie Msza św. w bazylice.

Spowiedź z sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy - od godz. 6 do 20; w Wielki Czwartek - od 6 do 19, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 6 do 16.

Ważna informacja dla pielgrzymów przybywających do Sanktuarium kalwaryjskiego: Wszystkie klasztorne parkingi są darmowe zarówno w dni zwykłe jak i w czasie odpustowym.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
Kalwaria Zebrzydowska zwana jest „polską Jerozolimą” a bazylika podczas inscenizacji symbolizuje świątynię jerozolimską. Tradycja organizowania w tu misteriów sięga początków XVII w., gdy został ufundowany klasztor Bernardynów. Początkowo odbywały się one tylko w Wielki Piątek, ale potem rozszerzone zostały o Wielki Czwartek.

W Niedzielę Palmową w 1947 r. urządzono po raz pierwszy "Wjazd Chrystusa do Jerozolimy". Od 1953 roku misterium odbywa się w zbliżonej do obecnej formule, i za każdym razem gromadzi coraz więcej wiernych i turystów.