
SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. S. ŻEROMSKIEGO W KRAKOWIE
W placówce końca dobiegł także remont szpitalnej apteki. W jej zmodernizowanych pomieszczeniach pojawił się m.in. specjalny system wentylacji zapewniający absolutną sterylność. Utworzono również dwie nowe pracownie: żywienia pozajelitowego i receptury aseptycznej, która posłuży do produkcji kropli i maści do oczu.

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. S. ŻEROMSKIEGO W KRAKOWIE
To nie koniec zmian w „Żeromskim”. Obecnie prace trwają w budynku zajmowanym przez specjalistów chorób zakaźnych i dermatologów. Ich zakończenie jest planowane na jesień. Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont pomieszczeń służących oddziałowi neurologii i II interny. W planach jest także budowa nowego pawilonu, w którym swoje miejsce znajdzie oblegany przez pacjentów ostry dyżur.

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. L. RYDYGIERA W KRAKOWIE
W „Rydygierze” pacjentki od niedawna mogą korzystać z Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet, które powstało w oparciu o zmodernizowane wyposażone w innowacyjny sprzęt oddziały ginekologii, położnictwa oraz neonatologii. W ośrodku powstały m.in. nowoczesne sale porodowe i operacyjne. Młode mamy przebywają ze swoimi pociechami w intymnych jedno i dwuosobowych salach z łazienkami. Wyodrębniono dla nich także w pełni wyposażony pokój laktacyjny.

SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM. L. RYDYGIERA W KRAKOWIE
Szpital właśnie uruchomił także dwie nowe pracownie diagnostyczne. W nowym Zakładzie Medycyny Nuklearnej specjaliści będą wykonywać diagnostykę obrazową chorych w oparciu o najbardziej innowacyjne metody medycyny nuklearnej: pozytonową tomografię emisyjną (PET-TK) i tomografię emisyjną pojedynczych fotonów (SPECT). Z kolei Pracownia Cytogenetyki i Biologii Molekularnej umożliwi prowadzenie badań z zakresu genetyki medycznej. Powstała z myślą głównie o pacjentach chorujących na przewlekle schorzenia oraz choroby nowotworowe, którymi na co dzień opiekują się onkohematolodzy.