Jak co dwa tygodnie i tym razem na Wielkowiejski Targ przy Urzędzie Gminy na Placu Wspólnoty 1 stawili się kupcy i producenci lokalnej żywności oraz rękodzielnicy. Targ jest organizowany co dwa tygodnie w soboty w godzinach od 9 do 13.
Tu można poczuć lokalne smaki i podziwiać rękodzieło, no i oczywiście kupować je wspierając w ten sposób lokalnych rolników, wytwórców i przedsiębiorców.
- Robiąc zakupy na lokalnym targu nie tylko wspieracie miejscowych wytwórców, ale także dbacie o klimat - ratujecie świat. Produkty oferowane na naszych stoiskach nie niosą tragicznego w skutkach dla naszego klimatu śladu węglowego i oparte są na zasadach krótkich łańcuchów dostaw - tłumaczy Janusz Bończak, koordynator Wielkowiejskiego Targu.
Tym razem w sobotę 25 maja były to Wielkowiejskie Targi Edukacyjne! Szczególne zaproszenie kierowano do młodzieży, przede wszystkimi absolwentów szkół podstawowych, bo przed nimi stoją ważkie decyzje edukacyjne.
- Z myślą o młodych osobach przygotowaliśmy giełdę wybranych szkół ponadpodstawowych oraz przedstawimy ofertę czasu wolnego. Życzymy dobrych wyborów!- zachęcali organizatorzy targu.
Na targu prezentował się m.in. Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Giebułtowa, a w szczególności uczniowie z Technikum eksploatacji portów i terminali, Technikum hotelarstwa, Technikum usług fryzjerskich.
Właściciele stoisk targowych, producenci lokalnych wyrobów, rolnicy, sadownicy, reprezentanci agrogospodarstw i lokalnych firm oraz twórcy ludowi i artyści przybyli, jak zwykle, z szeroką ofertą produktów spożywczych i rękodzielniczych. Na targu można było zakupić: warzywa i owoce przede wszystkim sezonowe: truskawki i czereśnie; były sery krowie, owcze i kozie oraz produkty mleczne.
Pszczelarze przyjechali z miodami i produktami pszczelimi, jeden właściciel pasieki z Prądnika Korzkiewskiego przywiózł nawet ul pokazowy. Piekarze i cukiernicy oferowali chleby, ciasta i torty. A właściciele lokalnych firm, agrogospodarstw przywieźli przetwory, pasty, soki, zakwasy, kiszonki, oleje, wina i kawy oraz wiele innych smakowitych i zdrowych produktów. W ofercie przygotowane są również użytkowe wyroby rękodzielnicze, ozdoby do mieszkań, domów, ogrodów z ceramiki, drewna nici, wełny i papieru.
Krwiodawcy dzielą się krwią, życiem, życzliwością. Akcja u s...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!
