https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wierni z Krakowa będą się wspólnie modlić w dniu abykacji papieża

Grażyna Starzak
W dniu, kiedy Benedykt XVI przestanie być papieżem - 28 lutego o godz. 20 - we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej zabrzmią dzwony. Zostaną także odprawione nabożeństwa z liturgią przygotowaną specjalnie na ten dzień.

W związku z abdykacją papieża kard. Stanisław Dziwisz napisał do proboszczów archidiecezji krakowskiej list. "Niech wyrazem naszej wdzięczności za bogaty pontyfikat Benedykta XVI będzie w tym dniu nabożeństwo w godzinach wieczornych. Byłoby wskazane, żeby o godz. 20 odezwały się dzwony" - pisze kard. Dziwisz. Równocześnie zachęca wiernych, aby w pierwszą niedzielę marca i w dniach konklawe modlili się o wybór nowego papieża.

Wieczorne nabożeństwa w dniu zakończenia pontyfikatu będą miały inną niż zwykle liturgię. Komisja Liturgiczna archidiecezji krakowskiej przygotowała na ten dzień teksty modlitw i "myśli", które mogą wykorzystać księża w homilii. Nabożeństwa w czasie konklawe będą odprawiane według formularza "Msza o wybór papieża" z Mszału Rzymskiego.

Wieczorne nabożeństwa w dniu abdykacji zostaną odprawione we wszystkich kościołach archidiecezji. Bardzo uroczysty charakter będzie mieć akademicka msza święta, której o godzinie 19.30 w uniwersyteckim kościele świętej Anny przewodniczyć będzie bp Grzegorz Ryś.

Word Press Foto 2012 - Najlepsze zdjęcie prasowe 2012 r. [GALERIA]


Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( [email protected] ) lub WhatsApp / Call: ( 2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.
C
Czytelnik
Ja się nie modlę, moje usta nie znają "smaku" pacierzy. Propnuje na stolec papieski ks. kardynała Stanislavusa Dziwiusa.
c
czytacz
bez względu na wszystko!!!
c
czytacz
oczekujemy poprawnej pisowni polskiej, szczególnie ksiądz powinien poprawnie pisać i mówić po polsku.
Strzeliłeś sobie księże doktorze w kolano, bo Twój tekst jest "kupą" błędów, które w artykule sam napiętnujesz.
w
wierny
dla równowagi dla Biedronia i Grodzkiej...dlaczego niby nie???
n
niewierny
Benkowi nie potrzeba waszych modeł
m
marek popiela
Wedlug regul ortografii jezyka polskiego nazwy zawodow czy tez tytuly pisze sie z malej litery.
c
ck1973
haha ksieciuniem jestes i Papiez z malej litery piszesz??:P prawda w prawie kanonicznym nie ma pojecia abdykacji tu masz racje.
m
marek popiela
Jestem ksiedzem oraz doktorem nauk teologicznych wiec przykleknij czytajac ten post. Otoz jeszcze raz stwierdzam tak samo jak w swojej pracy doktorskiej ze papiez nie jest krolem a wiec niemoze abdykowac. Pojecie abdykacji jest nieznane prawu kanonicznemu ktore wykladam na Uniwersytecie,
kiedy papiez sie zrzeka swojej funkcji to czyni to jako "renuntiatio". Prosze wiec nie mylic pojec i lepiej przygotowac sie merytorycznie kiedy pisze sie artykuly o Kosciele Swietym. Inne artykuly mozecie w dalszy sposob pisac w swoj tradycyjnie glupawy sposob, pelen zlej polszczyzny, bledow ortograficznych i wiadomosci wyssanych z palca.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska